مشاجره با فرم اول بعد از توهین های نژادی/ این ایده های قدیمی جایی در ورزش ندارند!


پیکه از کلمه کیک سیاه برای توصیف ستاره بریتانیایی استفاده کرد و همیلتون از فرمول یک خواست تا اقدامی انجام دهد. گفته می شد پیکه سال گذشته در مذاکرات با برزیل مورد توهین قرار گرفته بود، اما روز سه شنبه آزاد شد. این برزیلی ۶۹ ساله از ملاقات همیلتون و مکس پرستاپن (که با دختر پیکه رابطه دارد) صحبت کرده بود.

همیلتون، قهرمان هفت دوره جهان، در شبکه های اجتماعی نوشت: «این فقط صحبت نیست. این طرز فکر قدیمی باید تغییر کند و جایی در بازی های ما ندارد. من در تمام زندگی ام با این تمرینات احاطه شده ام. زمان زیادی برای مطالعه وجود داشت. زمان اقدام فرا رسیده است.

این امر باعث می شود تا فرمول یک در آستانه مسابقات جایزه بزرگ بریتانیا در آخر هفته تحت فشار قرار گیرد. رهبران فرمول یک با بیانیه ای در حمایت از همیلتون پاسخ دادند: “زبان نژادپرستانه یا تبعیض آمیز قابل قبول نیست و نقشی در جامعه بازی نمی کند. لوئیس سفیر بزرگی برای ورزش ما است و شایسته احترام است.” تلاش های خستگی ناپذیر او برای احترام به تفاوت ها و کوچکترین ها گروه‌ها درسی برای همه هستند و این چیزی است که ما در فرمول یک می‌خواهیم انجام دهیم.”

تیم همیلتون مرسدس همچنین پیکه را که قهرمان جام جهانی برابهام در سال‌های ۱۹۸۱ و ۱۹۸۳ و ویلیامز در سال ۱۹۸۷ شد، به شدت محکوم کرد. لوئیس کمپین های ورزشی ما را علیه نژادپرستی رهبری کرده است و او قهرمان واقعی تنوع نژادی است. این رویداد بر اهمیت تداوم تلاش برای آینده ای روشن تاکید می کند.»

مشاجره با فرم اول بعد از توهین های نژادی/ این ایده های قدیمی جایی در ورزش ندارند!

اولین کمپین همیلتون برای برجسته کردن نژادپرستی با حمایت او از کالین کوپرنیک (بازیکن سابق فوتبال آمریکایی که در برابر سرود ملی ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ زانو زد) آغاز شد و کمپین او از آن زمان تاکنون در حال افزایش است. از زانو زدن تا پوشیدن تی شرت های اعتراضی قبل از بازی؛ حوادثی که با قوانین فرمول یک فرمول یک مطابقت ندارد. در گرندپری توسکانی در سپتامبر ۲۰۲۰، او تی شرتی پوشیده بود که روی آن نوشته شده بود “پلیسی را که برونو تیلور را کشت” و باعث وحشت در فرمول یک و هیئت مدیره FIA آنها شد، زیرا سازمان باید بی طرف بماند. جنبه سیاسی. تیلور، ۲۶ ساله، هنگامی که مأموران به آپارتمان او در کنتاکی در مارس ۲۰۲۰ با حکمی برای جستجوی مواد مخدر یورش بردند، کشته شد.

همیلتون ترسی نداشت که از صدای خود استفاده کند و نه تنها در مورد نژادپرستی، بلکه در مورد حقوق دگرباشان نیز صحبت کند. گاهی با توجه به شرایط سیاسی کشورهای دیگر، این کار برای او آسان نبود و همچنان اضطراب زیادی برای فرمول یک ایجاد می کرد. اما اقدامات او جو مثبتی را در بازی ایجاد کرد و سایر تیم ها شروع به حمایت و تمرکز روی این مسائل کردند.

ردبول قرارداد یوری ویپس راننده محلی ۲۱ ساله استونیایی را به دلیل استفاده از زبان نژادپرستانه در هنگام پخش بازی فسخ کرد و نوشت: “تیم نژادپرستی را نمی پذیرد.”