مشکلات ترجمه، تفسیر، و سلامت از راه دور در روستاهای هند


صنایع بهداشت از راه دور و پزشکی از راه دور به ویژه از زمان همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ افزایش چشمگیری داشته است. اگرچه صنایع بهداشت از راه دور و پزشکی از راه دور پیشرفت‌های زیادی را شاهد بوده‌اند، اما همچنان با چالش‌هایی از نظر دسترسی آسان‌تر، به‌ویژه در مناطق فقیرتر و روستایی هند مواجه هستند. اما چه مشکلاتی وجود دارد و چه اقداماتی برای اصلاح این وضعیت انجام شده است؟

ترجمه، تفسیر و صنعت بهداشت از راه دور و پزشکی از راه دور در هند

اگر یک گروه نمونه ده هزار نفری یا بیشتر وجود داشته باشد، احتمالاً چند نفر نیاز به استفاده از خدمات بهداشتی از راه دور دارند؟ دلیل پرسیدن این سوال مرتبط است زیرا در پایان روز، نزدیک به بیست هزار زبان در هند وجود دارد.

با این حال، با توجه به حجم بسیار زیاد زبان‌ها، از جمله بسیاری از زبان‌ها که بیشتر به گویش‌ها شباهت دارند، تمرکز در اینجا به آن دسته از گویشوران با ده هزار زبان بومی یا بیشتر محدود می‌شود که همچنان نشان‌دهنده نیاز مبرم به مترجمان و مترجمان پزشکی است.

مطلقاً هیچ چیز در صنعت مراقبت های بهداشتی به طور کلی، بسیار کمتر در صنعت بهداشت از راه دور، بدون سطح کافی از خدمات ترجمه برای رسیدگی به بسیاری از الزامات زبانی در روستاهای هند کار نخواهد کرد. هیچ وقت هیچ کمبودی در نیاز وجود نخواهد داشت تفسیر خدمات در کشوری بزرگ و متنوع مانند هند، به ویژه در مناطق روستایی که در آن زبان های ملی یا حتی دولتی همیشه به تعداد زیاد صحبت نمی شود.

ترجمه، تفسیر و زبان با اعداد

بر اساس اخبار خلیج فارس، ۱۹۵۶۹ زبان و گویش در هند وجود دارد. تنها دو زبان ملی رسمی وجود دارد، اگرچه قانون اساسی به هر ایالت اجازه می دهد تا زبان یا زبان های رسمی خود را تعیین کند. بنابراین، ۲۲ زبان رسمی به طور کلی در هند وجود دارد.

خوشبختانه، این حدود ۹۶.۷٪ از جمعیتی را که به این زبان ها مسلط هستند یا بومی آنها هستند، پوشش می دهد. متأسفانه، هنوز حدود چهل میلیون نفر به هیچ یک از این زبان ها مسلط نیستند و به مترجمان پزشکی تخصصی بیشتری نیاز دارند. چرا؟

چه تأثیر بالقوه ای بر جامعه و اقتصاد با چهل میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا وجود دارد، اما چه کسی حتی ابتدایی ترین درک از این ویروس را ندارد، چه رسد به اینکه چگونه یا چرا این عفونت در سراسر جمعیت عمومی منتقل می شود. بسیاری از این مردم روستایی با دنبال کردن فرصت‌های شغلی، دائماً بین شهرهای بزرگ‌تر و مناطق روستایی بیشتر رفت و آمد خواهند کرد.

نیاز به خدمات ترجمه پزشکی تایید شده در طول بحران پزشکی جهانی حتی بیشتر از زمان‌های معمولی است، اما حتی در آن زمان، هنوز برخی از کاستی‌های عمده وجود دارد که باید برای به حداکثر رساندن مزایای صنایع از راه دور و پزشکی از راه دور برطرف شود.

بهداشت از راه دور، پزشکی از راه دور و زیرساخت در روستایی هند

متوسط ​​دسترسی به اینترنت در مراکز بزرگ شهری در هند بیش از ۹۷ درصد است اما تنها ۳۴ درصد از جمعیت در این مناطق بزرگ شهری زندگی می کنند. به گفته بی بی سی در گزارشی که در اکتبر ۲۰۱۹ منتشر شد، ۶۶ درصد از جمعیت هند در مناطق روستایی تر زندگی می کنند، جایی که دسترسی به اینترنت تنها حدود ۲۵ درصد از جمعیت به اینترنت دسترسی دارند.

عوامل تعیین کننده زیادی برای افرادی که در مناطق روستایی تر زندگی می کنند وجود دارد که این موضوع را برای آنها اهمیت بیشتری می بخشد. مردمی که در نواحی روستایی بیشتر زندگی می کنند، احتمال دسترسی کمتری به مراقبت های بهداشتی و درمانی معنادار و موثر دارند. دقیقاً به همین دلیل است که صنعت بهداشت از راه دور باید به این مناطق گسترش یابد.

مشکلات در مناطق روستایی هند دو جانبه است که بخشی به دلیل کمبود دستگاه ها و دسترسی و بخشی به دلیل نبود زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از دسترسی به اینترنت در مقیاس بزرگ در این مناطق روستایی است. این چیزی است که دولت ملی به آن پرداخته است، اما نه در حدی که برای اصلاح این وضعیت لازم باشد.

شکاف دیجیتالی به حوزه‌های سن، موقعیت مکانی، جنسیت، درآمد و تحصیلات نیز گسترش می‌یابد. شاید یکی از نگران کننده ترین نقاط نگرانی باید عدم دسترسی به اینترنت برای زنان ساکن در مناطق روستایی هند باشد.

این حوزه ای است که به دلیل ماهیت منحصر به فرد مراقبت های بهداشتی برای زنان باید حداقل نگرانی هایی را ایجاد کند. بر اساس سیستم جهانی ارتباطات سیار یا GSMA، تنها حدود ۱۶ درصد از زنان هند، از جمله زنانی که در محیط های روستایی و شهری هستند، به طور معمول از دستگاه ها و داده های تلفن همراه استفاده می کنند.

در مناطق روستایی هند، نقش زن به طور کلی بیشتر به مرد در بسیاری از مناطق روستایی هند وابسته است، و به همین دلیل، آنها همیشه به رایانه ها یا حتی دستگاه های قابل حمل که لازم است دسترسی مستقیم ندارند، حتی اگر بیشتر باشد. قرار بود سیستم جامع ملی بهداشت از راه دور راه اندازی شود.

نگرانی های اضافی از نظر طبقه دیگری که در مناطق روستایی بیشتر حضور ندارند قابل توجه است. بسیاری از جوامع قبیله ای هند را می توان در جنگل های مادیا پرادش و اطراف آن و در بیابان های راجستان یافت. هر دوی این مناطق از نظر دسترسی به اینترنت و تجهیزات لازم برای دسترسی به اینترنت بسیار کم هستند. با این حال، به نظر می‌رسد که دولت ملی هند دست‌کم گام‌هایی برای رفع این نگرانی‌ها برمی‌دارد، اگرچه میزان موفقیت آن‌ها هنوز مشخص است.

[highlight color=”yellow”]همچنین بخوانید: نقشه برداری از تکامل مراقبت های بهداشتی در هند[/highlight]

هند روستایی، زیرساخت اینترنت و ابتکارات ملی

صنعت بهداشت از راه دور اگر بخواهد مؤثر باشد به اینترنت متکی است، اما این حداقل مستلزم وجود زیرساخت های لازم در مکانی است تا مردم ظرفیت دسترسی به اینترنت را داشته باشند.

درست است که هزینه های دسترسی به داده ها به میزان قابل توجهی کمتر از قبل است، همانطور که بسیاری از دستگاه ها و حتی سیستم های کامپیوتری کامل نیز همینطور هستند. با این حال، اگر هیچ زیرساختی وجود نداشته باشد، هنوز هیچ وسیله ای وجود ندارد که مردم بتوانند از این قیمت های مقرون به صرفه تر برای دسترسی به اینترنت استفاده کنند که در ابتدا وجود ندارد.

با وجود زیرساخت های مناسب، یک شرکت تجاری فعال می تواند به راحتی امکانات مراقبت از راه دور را با استفاده از مترجم های پزشکی ویدیویی از راه دور و همزمان ایجاد کند و بسیاری از این چالش ها را حل کند. بر اساس گزارش اکونومیک تایمز هند، به نظر می رسد که دولت مایل به حرکت در این مسیر است، اگرچه این برنامه در نهایت چقدر موثر خواهد بود باید دید.

این برنامه در دسامبر سال ۲۰۱۹ توسط وزیر ارتباطات راوی شانکار پراساد اعلام شد، که به طور خاص خاطرنشان کرد که این برنامه‌ها برای اطمینان از اینکه تقریباً همه با ایجاد زیرساخت برای اتصال در سراسر کشور، حداقل پتانسیل دسترسی به اینترنت را دارند، اجرا می‌شوند.

جالب است بدانید که وزیر ارتباطات نیز ضرورت این افزایش را رسماً و به طور مشخص مربوط به خدمات بهداشتی و درمانی از راه دور و بهداشت و درمان و خدمات پزشکی دانسته و به طور مشخص این طرح را برای «آموزش، سلامت، کارآفرینی و توسعه» دانسته و به این موضوع اشاره کرده است. دسترسی به اینترنت را در مناطق روستایی بیشتر افزایش می دهد.

راه حل های آینده ایده آل برای ترجمه، تفسیر و صنعت مراقبت از راه دور در روستاهای هند

تمام هدف صنعت بهداشت از راه دور کمک به افرادی است که نمی توانند به مراقبت های بهداشتی و درمانی مستقیم بیشتری دسترسی داشته باشند. بنابراین، پس از ایجاد تمام زیرساخت‌های لازم، مناسب‌ترین راه‌حل برای این مشکلی که در روستاهای هند با آن مواجه است، چیست؟

به نظر می رسد فرصت بزرگی برای افراد مبتکرتر وجود دارد، اگرچه ممکن است به مقداری لابی و شاید حتی برخی از سرمایه گذاران مشتاق نیاز داشته باشد. چه راه حلی بهتر از راه حلی که به افرادی که بیشتر به کمک نیاز دارند کمک کند و در عین حال زندگی عالی داشته باشند؟

شرکت‌هایی مانند Credihealth تلاش می‌کنند تا مراقبت‌های بهداشتی و درمان از راه دور را تقریباً در هر کجا در دسترس مردم قرار دهند. آیا شرکتی مبتکر برای همکاری با یک تولید کننده کامپیوتر یا یک شرکت فروش کامپیوتر بود که شروع خوبی خواهد بود.

شراکت با یک شرکت ترجمه را اضافه کنید که نه تنها توانایی ارائه خدمات ترجمه زنده، از راه دور ویدیویی و خدمات ترجمه اسناد پزشکی را دارد، و تصویر تقریباً کامل خواهد بود.

تقریباً تنها کاری که باید انجام شود، راه‌اندازی فروشگاه‌هایی در سرتاسر روستاهای هند است که در آن مردم می‌توانند به بیمارستان‌های مدرن، بهترین پزشکان و همان مراقبت‌های بهداشتی استثنایی که در حال حاضر در مناطق بزرگ‌تر شهری هند در دسترس است، دسترسی داشته باشند.

چنین عملیاتی ممکن است نیاز به یارانه از سوی دولت هند داشته باشد، حداقل در مناطق حاشیه‌ای‌تر، اما خارج از دایره امکان نیست. حتی تصور اینکه چنین عملیاتی می تواند به عنوان یک سرویس عمومی یا حتی یک نوع ابزار مفید عمل کند، دشوار نیست.

آنچه مسلم است که این امر در دسترس بودن خدمات بهداشتی از راه دور و پزشکی از راه دور را حتی در دورافتاده ترین مناطق هند تضمین می کند، و در عین حال اطمینان می دهد که دیگر نگرانی در مورد خدمات ترجمه و ترجمه پزشکی معتبر، مراقبت های بهداشتی با کیفیت و دسترسی آسان وجود ندارد. همه مردم به طور یکسان

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر