مطالعه: برنامه دیجیتال MSK درد گزارش شده را کاهش می دهدبرنامه مراقبت اسکلتی عضلانی دیجیتال (MSK) سطح درد بیماران را کاهش داد و اقدامات ثانویه مانند اضطراب، افسردگی، قصد جراحی و استفاده از دارو را بهبود بخشید. مطالعه ای که در BMC Musculoskeletal Disorders منتشر شده است.

این مطالعه توسط SWORD Health، که نرم‌افزار دیجیتالی MSK مورد استفاده در تحقیق را ارائه می‌کرد، حمایت می‌شد و نویسندگان آن کارمندان SWORD یا مشاوران علمی بودند.

داده های خط بالا

شرکت‌کنندگان در مطالعه کاهش معنی‌دار آماری ۶۴.۳ درصدی درد را بین شروع برنامه و پایان برنامه، با میانگین کاهش تقریباً ۳ امتیازی در مقیاس رتبه‌بندی درد دیجیتال گزارش کردند.

این مطالعه همچنین کاهش ۸۱.۹ درصدی مصرف مسکن و کاهش ۶۲.۷ درصدی در قصد جراحی را نشان داد.

اگرچه تعداد کمی از شرکت‌کنندگان دارای اضطراب و افسردگی بودند، اما آنهایی که از نظر اضطراب غربالگری مثبت کردند، به طور متوسط ​​۵۴.۲ درصد کاهش یافتند و افرادی که افسردگی داشتند در پایان برنامه ۵۸.۲ درصد کاهش داشتند.

این مطالعه همچنین باورهای ترس و اجتناب را با کاهش ۳۹.۵ درصدی اندازه گیری کرد. افرادی که در پرسشنامه اجتناب از ترس و باورها امتیاز بالایی کسب کردند، کاهش حتی بیشتر را تجربه کردند.

اگرچه اکثر شرکت کنندگان در مطالعه به دلیل اختلال در MSK کار خود را از دست ندادند، اما تعداد بیشتری کاهش بهره وری را گزارش کردند. محققان به کاهش کلی ۸۱.۴ درصدی در حضور افراد اشاره کردند که در آن افراد کار می کنند اما به دلیل شرایط خود نمی توانند به طور کامل کار کنند.

چطور بود

این مطالعه شامل ۳۴۳ بیمار بود که برنامه را شروع کردند، در حالی که ۳۰۰ بیمار آن را به پایان رساندند. بیماران در صورتی که درد MSK را کمتر از ۱۲ هفته در گردن، کمر، شانه، آرنج، لگن، زانو یا مچ پا گزارش کنند، شامل می‌شوند.

شرکت‌کنندگان درد خود را بر اساس مقیاس رتبه‌بندی درد دیجیتال، که سطوح درد را بین صفر (بدون درد) و ۱۰ (بدترین درد قابل تصور) نمره‌گذاری می‌کند، ارزیابی کردند. همچنین از آنها پرسیده شد که آیا و هر چند وقت یکبار از مسکن استفاده کرده‌اند و چقدر احتمال دارد در سال آینده تحت عمل جراحی قرار گیرند.

آنها همچنین پرسشنامه اختلال اضطراب عمومی (GAD-7)، بررسی سلامت بیمار (PHQ-9) برای افسردگی، پرسشنامه باورهای اجتناب از ترس برای فعالیت بدنی، و پرسشنامه بهره وری و ضعف فعالیت (WPAI) را تکمیل کردند.

این برنامه شامل تمرین ها و محتوای آموزشی، از جمله موضوعات برگرفته از درمان شناختی رفتاری بود. بیماران از راه دور توسط فیزیوتراپیست تحت نظر قرار گرفتند و مداخله بسته به نیاز آنها بین ۸ تا ۱۲ هفته طول کشید.

پس زمینه

شرایط MSK هستند آنها در سراسر جهان متداول هستند و مدیریت آنها ممکن است پرهزینه باشد. طبق مطالعه منتشر شده در گاماکمردرد و گردن بیشترین هزینه مراقبت های بهداشتی را در سال ۲۰۱۶ در میان ۱۵۴ بیماری دیگر با هزینه تخمینی ۱۳۴.۵ میلیارد دلار به خود اختصاص دادند. سایر اختلالات MSK در رتبه دوم قرار گرفتند.

شرکت‌های MSK Digital Medicare و فیزیوتراپی با این استدلال که می‌توانند هزینه‌ها را کاهش دهند و در عین حال دسترسی به مراقبت‌ها را بهبود بخشند، بودجه بیشتری دریافت می‌کنند.

در ماه نوامبر، در این مطالعه از فناوری SWORD استفاده شد. او ۱۶۳ میلیون دلار از سرمایه سری D به اضافه ۲۶ میلیون دلار دیگر در دور دوم جمع آوری کرد. یکی دیگر از پیشنهادات دیجیتال MSK، Hinge Health، در اواخر اکتبر ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جدید داشت.

شرکت های دیگر را نیز در این فضا قرار دهید DarioHealth، Kaia Health، Omada Health، RecoveryOne و SpineZone.

نتیجه

محققان خاطرنشان کردند که نقاط قوت مطالعه آنها شامل حجم نمونه، تنوع موارد MSK شامل، تعداد پیامدهای مورد مطالعه و میزان بالای ماندگاری و پایبندی بود.

با این حال، این مطالعه شامل یک گروه کنترل نمی شد و آنها می توانستند از یک دوره پیگیری طولانی تر بهره مند شوند.

نویسندگان مطالعه نوشتند: «ما نرخ تکمیل و مشارکت بسیار بالا و همچنین تغییرات مرتبط بالینی را در تمام نتایج مربوط به بهبود سلامت و بهره‌وری مشاهده کردیم». ما معتقدیم که این DCP [digital care program] این پتانسیل زیادی در ارائه مراقبت موثر و مقیاس پذیر MSK دارد. “

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر