معرفی بهترین شهر تولید گردو + منطقه معرفی تویسرکان


تویسرکان شهری در استان همدان است. گردو با ارزش ترین کالای تویسرکان و همچنین صنایع مبلمان و تزئینات این شهر است.

معرفی Tuiskan

تویسرکان یکی از ۳ شهر مهم استان همدان پس از شهرهای همدان و ملایر است. این شهرستان از شمال به همدان، اسدآباد و بهار، از شرق به شهرستان ملایر، از غرب به شهرستان کنگاور (استان کرمانشاه) و از جنوب به شهرستان نهاوند همسایه است.

از نو طول شهرستان تویسرکان در منطقه الوند و در ارتفاع ۳۵۷۴ متری (مرز مشترک با شهر همدان) و کمترین ارتفاع آن در روستای کرخانه با ۱۵۵۵ متر است و میانگین ارتفاع استان از دریا ۱۷۸۴ متر است. مرحله.

شهرستان تویسرکان به ۳ شهر تویسرکان، سرکان و فرسفج و ۲ قسمت قلقال رود و بخش مرکزی تقسیم می شود. تویسرکان طبق سرشماری سال ۱۳۹۴ ۱۰۵۷۳۸ هزار نفر جمعیت دارد. رشد جمعیت این شهر ۳.۶ و جمعیت آن ۹۰ نفر در هر کیلومتر مربع است.

محدوده شهرستان تویسرکان ۱۵۵۶ کیلومتر مربع و حدود ۸ درصد از مساحت استان همدان را در بر می گیرد.

تاریخچه شهرستان تویسرکان

تاریخ شهر تویسرکان ۳ تا ۴ هزار سال قبل از میلاد تخمین زده می شود که دلیل اشیاء یافت شده در تپه های بابا کمال است. در واقع شناخت شکل کنونی تویسرکان از حدود سال ۱۳۱۰ آغاز شد.

گفته می شود که این مکان به نام رودلاور معروف بوده که اکنون نام یکی از روستاهای این شهر است. رودلاور در گذشته دارای سه روستا (روستای بزرگ) به نام های توی، سرکان و شکن بوده است. پس از حمله مغول به رودلاور، این قسمت با ویرانی هایی مواجه شده است که شهر تویسرکان بر روی آن ساخته شده است. از سوی دیگر می گویند کاسبه شکان نیز بر اثر زلزله مهیب ویران شده است.

در منابع قبلی ذکر شده است که مردم تویسرکان شیعه تا کنون ۱۲ امام دارد که زبان مردم این شهر ترکی، فارسی، لری و لکی (زبان رایج برخی از مردم غرب ایران) است. سکندر امان الهی بهاروند (مورخ خرم آبادی) در متن، زبان های تویسرکانی، نهاوندی، بروجردی را در گروه زبان لری قبل از زبان بختی قرار داده است که هر دو زیر زبان لری هستند.

چگونه می توانید تویسرکان را بهتر بشناسید؟

اگر شما هم برای شناخت و بازدید از این بهشت ​​مخفی الهام گرفته اید، بهتر است برای دیدن اخبار تویسرکان، وضعیت آب و هوا، فرصت های دیدنی و تفریحی، مسیرهای این شهر و … به سایت ۲serkan.ir مراجعه کنید. به هر حال، شما به راحتی می توانید در این وب سایت فعالیت های سرکان سوغات و محصولات تویسرکان را مرور کنید و به راحتی خریداری کنید.