21
مهر

مناطق منزوی اوکراین از شیوع این بیماری غرق شده اند


کی یو ، اوکراین (AP) – مقامات جدایی طلب تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین چهارشنبه گذشته از بزرگترین شیوع جدید کروناویروس از زمان شروع شیوع کرونا خبر دادند و گفتند این سیستم کامل است. سیستم پزشکی.

مقامات جداگانه خواستار کمک بیشتر از روسیه شده اند و این حزب روز پنجشنبه واکسن ها ، دستگاه های تنفسی و سایر تجهیزات پزشکی را به روسیه ارسال می کند.

مقامات بهداشتی در منطقه دونتسک با شمار 2.2 میلیون نفر از 1005 مورد جدید ابتلا و 97 مورد مرگ بر اثر کرونا در 24 ساعت گذشته خبر دادند. وزارت بهداشت منطقه ای این مورد را “بسیار جدی” توصیف کرد و گفت که علت آن کمبود تخت و اکسیژن در بیمارستان است.

جدایی طلبان در بیانیه ای اعلام کردند: “با وجود تلاش های کادر پزشکی ، تعداد بیماران مبتلا به کووید -19 مبتلا به ذات الریه ظرفیت سیستم پزشکی را از بین برده است.” اوضاع بسیار متشنج است و هر روز بدتر می شود. “

رسانه های محلی گزارش دادند که بیمارستان های دونتسک نیز از کمبود دارو و سلاح رنج می برند.

این منطقه که از زمان اعلام استقلال در آوریل 2014 امور خود را با حمایت سیاسی ، اقتصادی و نظامی روسیه اداره می کرده است ، تاکنون 5،578 نفر کشته شده است. حدود 10 درصد از مردم حداقل یک نسخه از واکسن Sputnik V یا نسخه Sputnik Light دریافت کرده اند.

منطقه مجاور مجاور لوگانسک موارد مشابهی از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است و مقامات از روز چهارشنبه مدرسه را تعطیل کرده و تعطیل شدید وضع کرده اند. 1.4 میلیون منطقه دارای 1،708 مرگ ناشی از ویروس بودند.

مقامات بهداشتی اوکراین می گویند نمی توانند به مناطق شرقی شورشیان کمک کنند زیرا به آنها دسترسی ندارند.

در پی الحاق شبه جزیره کریمه به مسکو در سال 2014 پس از سرنگونی رئیس جمهور فعلی روسیه ، درگیری های جدایی طلبانه در شرق اوکراین آغاز شد. این جنگ بیش از 14000 کشته و مناطقی را که مرکز صنعتی کشور را تشکیل می داد ، ویران کرد.

___

داستان کامل AP در مورد عفونت ویروس کرونا را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic بخوانید.