من جنگیدم تا این بازیکنان را به استقلال بیاورم


ایسنا: استقلالی ها با اینکه یک بر صفر از ملوان عقب بودند موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند و با اخلاق خوب سرمربی پرتغالی پیروز از میدان خارج شدند. این موضوعی است که باز هم ساپینتو گفته استقلال باید نیمکت خوبی داشته باشد.

پس از دیدار دو گروه، ساپینتو که در کنفرانس خبری حضور داشت صحبت خود را اینگونه آغاز کرد: سلام به همه. به نظر من باید در نیمه اول برنده می شدیم. بازی باید ۲ یا ۳ بر صفر می شد. حتی قبل از اینکه آلبانیایی ها گل اول را بزنند موقعیت های زیادی در دروازه تیم میزبان ایجاد کردیم.

* از اتفاقات بازی با سپاهان درس نگرفتیم

ما خیلی قوی به نظر می رسیدیم و فشار زیادی وارد می کردیم. نگذاشتیم بازی خوبی انجام دهند. آنها به فوتبال مستقیم روی آوردند. در نیمه اول، ما کمی اشتباه کردیم که آنها در زمین بازی مرتکب شدند. این تقصیر خط دفاع ما نبود، تقصیر تمرکز بود. ما روی اینها کار کرده بودیم. از این اتفاق در بازی گذشته عبرت گرفتیم، با این حال امروز فاصله را کم کردیم.

* من با بازیکنان کار کردم که تسلیم نشوند

اگرچه در نیمه اول یک بر صفر شکست خوردیم، اما به خودمان و بازیکنان ایمان داشتیم که بهترین کار را انجام می‌دهند و توانستیم نتیجه را تغییر دهیم. در بازی آخر مقابل سپاهان ۶۰ دقیقه این ایمان را نداشتیم و نتوانستیم نتیجه را تغییر دهیم. اما این هفته روی ذهن بازیکنان کار کردم. آنها را آماده کردم که حتی اگر گل هم بزنند به بازی برگردند و تسلیم نشوند.

* تغییرات ما موفقیت آمیز بود

امروز برای دیدار با سپاهان به همین شکل به میدان رفتیم و ادامه دادیم و نمی خواستم سیستم را عوض کنم. در این بازی من سیستم را به ۴۳۳ تغییر دادم و این تغییرات جواب داد. تغییرات ما نیز موفقیت آمیز بود. در این روند باید به بازی های بیشتری ادامه دهیم و خودمان را باور کنیم و تسلیم نشویم.

* از پرسنل هلال احمر عذرخواهی کردم

وقتی امتیاز را گرفتیم، مردم کنار زمین (اعضای هلال احمر و کادر پزشکی) خوشحال بودند، باید انصاف را رعایت می کردند. اگر ناامیدی وجود دارد به خاطر اتفاقات فوتبالی است و طبیعی است. بعد از آن رفتم و عذرخواهی کردم. از آنها پرسیدم و این اتفاق افتاد.

* برای آوردن این بازیکنان به استقلال جنگیدم

بازیکنان تاثیرگذار روی نیمکت؟ من جنگیدم تا این بازیکنان را به استقلال بیاورم. برای برنده شدن در مسابقات، نه تنها به ۱۱ بازیکن نیاز دارید، بلکه به یک نیمکت قوی نیز نیاز دارید تا بتوانید در تمام زمین با آنها بازی کنید و برنده مسابقات شوید.

* از رفتن ارسلان و حسینی ناراحتم

خیلی ناراحتم که دو بازیکنم ارسلان و حسینی را ترک کردم. آنها مستحق ماندن در گروه بودند. هفته بسیار سختی برای من بود. آنها حق خروج از لیست را نداشتند و پول داشتند که پیش ما بمانند، اما ما با پر بودن لیست مشکل داشتیم و باید تغییراتی ایجاد می کردیم که نمی توانستیم انجام دهیم.

* این برد برای بازیکنانی است که امروز در جمع ما نیستند

می خواهم این موفقیت را به آنها و افرادی مثل خاقانی، امید حمیدی فر و کسانی که با ما به انزلی نیامده اند بدهم. (در این هنگام گزارشگر نام آمانوف را ذکر کرد) و آمانوف. البته آمانوف با ماست. این پیروزی متعلق به بازیکنانی است که امروز در جمع ما نیستند. این پیروزی از آن آنهاست. رقابت زیادی بین بازیکنان آموزش دیده وجود دارد و این برای همه آنهاست و باید به سطح بالایی برسند.

* در رختکن گفتم باید تاوان این گل ناعادلانه را بدهید

باید در نیمه اول ۳ یا ۴ امتیاز می گرفتیم اما از این موقعیت ها استفاده نکردیم. در ابتدای بازی توپ را پرتاب کردند، بعد بیرون انداختند و بعد یک گل زدند. من در رختکن به بازیکنان گفتم وقتی گل ناعادلانه ای به ثمر می رسانید، باید مقابله کنید. چون همه تیم ها منتظر این اشتباهات تیم ما هستند تا از آن بهره ببرند. ما نباید این اشتباهات را انجام دهیم.

* حریف آسانی در لیگ برتر نداریم

ضعف در خط دفاع و شانس در نیمه دوم؟ در مورد مشکل خط دفاعی با شما مخالفم. آنها بلافاصله یک حمله سریع داشتند، اما شما می گویید چند فرصت داشتیم؟ به نظر شما آنها مستحق گلزنی بودند؟ بازی با هر تیمی سخت است و حریف آسانی در این لیگ نداریم و باید ببینیم تیم های دیگر می توانند کشتی را ببرند یا خیر.

* در یک ماه گروه به سطح مورد نظر شما می رسد

خوردن گل آسان است و به راحتی شکوفا می شود؟ ما در بخش هجومی خیلی کار کردیم و باید در بخش دفاعی هم خوب عمل کنیم. ما زمان زیادی برای پیشرفت داریم. مطمئنم تیم در این یک ماه به سطح مطلوب خواهد رسید.