مهدی چمران: به آقای کاشانی گفتم اسناد فروش ساختمان شرکت واحد را ارائه کند – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن خبرگزاری مدرا; مهدی چمران پیش از آغاز هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص اعلام جلسه قبلی «کاشانی» مبنی بر فروش ساختمان ایستگاه اتوبوس به آنها گفتم مستندات را در این زمینه ارائه کنند. به منظور تعیین اینکه آیا قوانین در این مورد رعایت می شود یا خیر. من هم امروز ارائه مدارک را به آنها یادآوری می کنم.

وی در خصوص اجرای درآمدهای شهرداری تهران در سه ماهه نخست امسال نیز گفت: هنوز درآمدی به سطح ماهانه نرسیده است، اما معمولاً حقوق شهرداری در سه ماهه اول پایین است. ، چون از اول تابستان مردم برای دریافت مجوز و درآمد اقدام می کنند، بنابراین در حالت اول نقدینگی درست تنظیم نمی شود، در واقع می توان میزان این پول را با سال قبل یعنی آن درآمد مقایسه کرد. سه ماهه امسال اندکی افزایش یافت، اما در مجموع، تفاوت چندانی مشاهده نشد. با این حال، این سه ماه نباید به عنوان معیار مقایسه مورد استفاده قرار گیرند زیرا اغلب به دست نمی آیند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره یخ زدگی حدود ۲۰ هزار پلاک ثبتی در مناطق ۱۷ و ۱۸ پس از سرازیر شدن خط تهران به تبریز از بالای آب و حریم راه آهن گفت: جابجایی جاده در زیر زمین. باید توسط اداره شهرسازی تعمیر شود. وضعیت افرادی که خانه هایشان در مرز خیابان است نیاز به شفاف سازی دارد و برای رفع مشکلات ساکنان این منطقه این موضوع را پیگیری می کنیم.

چمران درباره موضوع حقوق کارگران شهرداری تهران و ابلاغ بخشنامه‌های آن‌ها افزود: بخشی از این موضوع باید در دست دولت باشد و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد، البته به نفع خود شهرداری تهران است. توسط آقای فروزنده معاون شهردار و در حال اجراست که واقعا تصمیمات خوبی است اما بحث افزایش ۵۰ درصدی و حداقل ۴۷ درصدی افزایشی که برخی از افراد نمی خواهند من درست باشد. و انتقاداتی نیز در آن وجود دارد، بنابراین دولت همچنان با این موضوع دست و پنجه نرم می کند. بدون شک در صورت ارائه و تصویب هر گونه پیشنهادی، شهرداری آن را اجرا می کند و پس از رفع مشکل دستورالعملی صادر خواهد شد.