موسسه اکو را جزو خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می دانیم


عزیزم

تهران (پانا) – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اکو مرکز را بخشی از خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌دانم، گفت: این اداره کل و بخش‌های مختلف آن متعهد هستند که به طور کامل با این امر تعامل سازنده داشته باشند. موسسه، نهاد. گسترش روابط بین کشورهای عضو

محمدمهدی اسماعیلی شامگاه سه شنبه ۸ شهریورماه در دیدار با رئیس موسسه فرهنگی اکو با بیان رویکرد جدید دولت مردمی در همکاری های منطقه ای گفت: موسسه فرهنگی اکو این توانایی را به کشورهای عضو خود داده است. اضافه کردن فضاهای غیر معمول بر اساس تعهدات مشترک بین مرکز اکو و کشورهای عضو آن، شما باید راه هایی را برای موثرتر کردن ظرفیت اکو در نظر بگیرید.

وی تاکید کرد: آنچه کشورهای منطقه اکو را به هم پیوند می دهد عواملی چون تاریخ، توسعه و زبان است و از این نقطه فرصت های فرهنگی پیش روی اکو بسیار حائز اهمیت است.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تسریع در عضویت سایر کشورها در این سازمان و ایجاد جشن مشترک نوروزی را از جمله مواردی دانست که می توان در دوره جدید مدیریت موسسه اکو انجام داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به آمارهای مهم تاریخی کشورهای عضو اکو اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات شخصیت های مهم تاریخی به جای اینکه مردمی متحد در بین اعضای اکو باشند دلیل این تفاوت می شوند در حالی که باید به این چهره ها نگاه کرد. به نظر می رسد که بسیاری از تفاوت ها را حل می کند.

اسماعیلی از رئیس مرکز اکو برای حضور فعال در رویدادهای فرهنگی، هنری و بین المللی ایران و جشنواره جهانی فیلم فجر دعوت کرد.

نقش کلیدی ایران در توسعه اهداف فرهنگی «اکو».

رئیس موسسه فرهنگی اکو در این نشست بر نقش مهم ایران در منطقه اکو تاکید کرد و گفت: ایران کشوری بزرگ و سازنده پیشرفت در منطقه است و حمایت از این کشور نقش مهمی در توسعه دارد. . اهداف فرهنگی موسسه اکو

مرادجان بوریبایف با یادآوری همکاری خوب مرکز اکو و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه فرهنگ و هنر زمینه های زیادی همکاری بین اکو و وزارت فرهنگ وجود دارد که می تواند باعث تقویت و ارشاد شود. ، حمایت و پشتیبانی این وزارتخانه

کمیته ای را پیشنهاد کنید که تصمیمات را اجرا کند

همزمان با ادامه این نشست، رئیس موسسه فرهنگی اکو همچنین پیشنهاد ایجاد کمیته ای برای اجرای تصمیمات و مذاکرات کشورهای عضو اکو برای تسریع در اجرای برنامه ها همراه با تفاهم نامه ها را مطرح کرد.

سازمان همکاری های اقتصادی (ECO) یک سازمان منطقه ای است که در سال ۱۹۸۵ توسط دولت های ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاری های فرهنگی و اقتصادی بین کشورهای عضو تأسیس شد.

همچنین در سال ۱۹۹۲ اکو توسعه یافت و هفت عضو جدید شامل افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان به آن اضافه شد.