21
مهر

مکزیک از واردات غیرقانونی کمک می کند "شکلات" ماشین


مکزیکو سیتی (AP)-مکزیک مدتهاست با خودروهای وارداتی غیرقانونی مشکل دارد و روز چهارشنبه آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور وعده داد که همه آنها را قانونی کند.

این اتومبیل ها ، عمدتا از ایالات متحده ، در مکزیک به عنوان “شکلات” شناخته می شوند ، که عبارت “chueco” یا تاشو است.

مکزیکی ها می توانند خودروهای قانونی وارد کنند ، اما فقط خودروهای مدل بعدی استانداردهای آلودگی و ایمنی را دارند. آنها همچنین باید مالیات بر واردات بپردازند ، که بسیاری را به سادگی پول تقلبی به ایالات متحده وارد می کند.

لوپز اوبرادور گفت بسیاری از خانواده های فقیر برای رفتن به محل کار به ماشین نیاز دارند ، اما سازندگان و فروشندگان خودرو گفتند این اقدام مکزیک را در مواقعی که بازار خودرو دچار مشکل می شود پر از خودروهای غیر ضروری می کند.

لوپز اوبرادور گفت: “ما همه قوانین را به آنها می دهیم ، به آنها مجوز می دهیم ، آنها را به عنوان مالک خودرو می شناسیم.” “زیرا بسیاری از مردم از این اتومبیل ها استفاده می کنند زیرا پول خرید ماشین های جدید را ندارند و با این اتومبیل ها فرزندان خود را به مدرسه می برند و کار خود را انجام می دهند.”

او گفت که مالک باید پول بدهد. این برنامه قرار است به زودی در ایالت های شمالی ، جایی که خودروها بیشتر رایج هستند ، آغاز شود و سپس به ایالت های دیگر گسترش یابد.

فدراسیون کارفرمایان مکزیک ، یک گروه تجاری ، گفت که این اقدام مکزیک را پر از اتومبیل های ناپاک و کثیف می کند و خاطرنشان کرد که این زمان در زمان بدی برای صنعت خودروسازی محلی رخ داده است. فروش خودروهای جدید در پنج ماهه اول سال 2021 19.8 درصد کمتر از مدت مشابه در سال 2019 بوده است.

این گروه می گوید: “این بدان معناست که اقدامات قانونی و ترویج رقابت ناعادلانه در صنعتی که برای مکزیک استراتژیک است و از این همه گیری آسیب جدی دیده است ، قانونی است.”

از آنجا که به طور کلی هیچ ثبت نامی وجود ندارد ، دشوار است که بگوییم چه تعداد اتومبیل “شکلاتی” به مکزیک وارد شده است. برخی تخمین ها این تعداد را 18 میلیون خودرو و وانت ، یا یک چهارم چنین خودروهایی در مکزیک اعلام کرده اند.