23
مهر

میانمار وکیل سوچی را از صحبت درباره پرونده وی منع کرده استبانکوک (AP) – آنگ سان سوچی ، دادستان کل رئیس جمهور برکنار شده میانمار ، که به اتهامات متعدد جنایی محاکمه شده است ، روز پنجشنبه اعلام کرد که حکمی مبنی بر ممنوعیت صحبت او در مورد پرونده خود دریافت کرده است.

وکیل خین مائونگ زاو در صفحه فیس بوک خود نوشت که اتهامات وی بر اساس بند 144 قانون جزا ، قانونی رایج در زمان مستعمرات انگلیس که برای رسیدگی به شرایط اضطراری که نظم عمومی را تهدید می کند ، طراحی شده است.

او در مورد وضعیت خود توضیح داد: “دهان من زیر 144 است.” این قانون برای محدود کردن تجمعات عمومی و وضع مقررات منع آمد و شد مورد استفاده قرار گرفت و پس از برکناری دولت منتخب سوچی در ماه فوریه توسط ارتش به همین ترتیب مورد استفاده قرار گرفت.

کی وین ، یکی دیگر از وکلای تیم حقوقی سوچی ، به آسوشیتدپرس گفت که دفتر شهر در پایتخت نایپیتاو ، جایی که سوچی در آنجا محاکمه می شود ، با خین مائونگ زاو تماس گرفت تا آن را امضا کند تا اخبار را در اختیار رسانه ها قرار ندهد.

پنجشنبه شب گذشته ، اخباری مبنی بر دستور قاچاقچی منتشر شد که نظرات آنها اجازه تماس با مقامات دولتی را نداد.

نتیجه احتمالی این دستور تخریب حسابهای آزمایشی زنده سوچی و همکارانش است.

تنها گزارشات مربوط به این پرونده از طرف وکلای مدافع و همکارانش است. محاکمه برای روزنامه نگاران و مردم بسته است ، دادستان ها در مورد آنها اظهار نظر نمی کنند و رسانه های دولتی تا کنون به طور مستقیم به آنها گزارش نداده اند.

کی وین با اشاره به رژیم دوران نظامی گفت: “شورای نظامی اکنون وکلای مختلف را مسدود می کند.” “ما نمی دانیم در آینده چه اتفاقی می افتد.”

در ماه آگوست ، سان مار لا نیونت ، وکیل دیگر سوچی ، نیز مجبور شد حکم دادگاه مبنی بر ممنوعیت صحبت او با رسانه ها را بپذیرد.

حامیان سوچی و ناظران مستقل گفتند اتهامات علیه وی علیه وی و مشروعیت بخشیدن به تسخیر ارتش است. جدی ترین اتهامات عبارتند از: فساد ، که برای هر مورد تا 15 سال زندان مجازات می شود و نقض قوانین رسمی حریم خصوصی ، که حداکثر 14 سال را شامل می شود.

متهمان مشترک سوچی در پرونده مخفی سه وزیر سابق کابینه وی و شان ترنل ، اقتصاددان استرالیایی مشاور او هستند.

یل لین اونگ ، وکیل ترنل ، گفت که دادگاه نایپیتاو که به پرونده رسیدگی می کند ، روز پنجشنبه با اجازه مترجم در دادگاه آینده موافقت کرد و یک هفته زودتر تصمیم خود را لغو کرد. به به

جزئیات دقیق تخلفات صورت گرفته توسط ترنل و سایرین هنوز فاش نشده است ، اگرچه تلویزیون دولتی میانمار ، بر اساس بیانیه دولت ، اعلام کرد که به “اطلاعات محرمانه قانونی” دسترسی دارد -پول پنهان “کارشناسان استرالیایی و تلاش برای فرار کشور.