30
شهریور

نحوه خواندن برچسب مواد غذایی


اطلاعات غذایی در مورد مارک های مواد غذایی می تواند راهی عالی برای انتخاب سالمتر هنگام خرید از یک فروشگاه مواد غذایی باشد. با این حال ، تابلوهای اطلاعاتی غذا گاهی اوقات کمی دست و پا گیر و پیچیده هستند و آنطور که ما می خواهیم به طور م deliveredثر ارائه نمی شوند!

بنابراین ، ما راهنمای خواندن برچسب مواد غذایی را با همه چیزهایی که باید برای اطلاع از اخبار و دانستن آنچه می خرید و در بدن خود قرار می دهید ، بدانید ، گردآوری کرده ایم.

راهنمای گام به گام

صفحات تغذیه به طور کلی اطلاعات مربوط به انرژی ، میزان مصرف غذا و مقدار یا ارزش روزانه درشت مغذی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی را نشان می دهند.

هنگام مشاهده نتایج روبرو:

تاریخ

از قبل بهترین ها را بررسی کنید یا در صورت تازگی از آن در خرما استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که به خانه بیایید و نتوانید غذای مورد نظر خود را بخورید یا خودتان بپزید ، زیرا مواد اولیه قدیمی هستند! ارزش خطرات بالقوه سلامتی را ندارد.

ترتیب مخلوط

محتویات محصول غذایی به ترتیب (وزن) ظاهر می شود. وقتی غذا آماده شد ، اولین ماده ذکر شده بیشترین تعداد و آخرین ماده ذکر شده کمترین مقدار را داد. به عنوان مثال ، اگر شکر به عنوان یکی از مواد اولیه ذکر شده باشد ، به این معنی است که این محصول دارای قند بیشتری نسبت به سایر مواد ذکر شده در زیر است.

حجم خدمات

این معمولاً توسط شرکت غذایی که محصول را می سازد تصمیم می گیرد و ممکن است هر از گاهی متفاوت باشد. این اطلاعات ممکن است برای ارزیابی میزان مواد مغذی خاصی که مصرف می کنید مورد نیاز باشد. به عنوان مثال ، اگر از رژیم غذایی کم سدیم پیروی می کنید ، از ستون “در هر وعده” استفاده کنید تا میزان سدیم موجود در آن رژیم را دریابید.

100 گرم

اعداد زیر این ستون برابر با درصد است. بنابراین اگر 20 گرم قند در 100 گرم محصول وجود داشته باشد ، محصول 20٪ شکر است.

قند

ما دوست داریم محصولاتی داشته باشیم که دارای قند حدود 10-15 گرم یا کمتر از 100 گرم هستند. خرید محصولات دارای شکر که به عنوان یکی از مواد اولیه ذکر شده است را محدود کنید. نامهای متداول دیگر برای جستجوی قند عبارتند از گلوکز ، شربت ، شکر برنج ، شربت های دیگر و بسیاری دیگر.

چاق

کبد / قفسه سینه را کامل بررسی کنید. ما دوست داریم کمتر از 3-5 گرم در 100 گرم کاهش دهیم. محصول “کم چرب” را فراموش نکنید زیرا اغلب می تواند به معنی قند یا شیرین کننده بیشتر یا یک نگهدارنده مصنوعی پنهان باشد.

سدیم / نمک

دولت های استرالیا و نیوزلند به بزرگسالان توصیه کرده اند که روزانه 2000 میلی گرم سدیم مصرف کنند. این مقدار معادل 5 گرم یا 1 قاشق چایخوری است. ممکن است در بسیاری از محصولات غذایی بسته بندی شده مانند نان ، غلات ، کیک های بسته بندی شده ، چیپس و آجیل بو داده نمک پنهان وجود داشته باشد. به عنوان یک راهنمای کلی برای محصولات بسته بندی شده ، ما 250 تا 300 میلی گرم در هر 100 گرم یا کمتر را هدف قرار می دهیم. هدف از تجاوز به 400 میلی گرم سدیم در صورتی که 100 گرم باشد ، زیرا مقدار زیاد آن در نظر گرفته می شود!

سخت است برای گفتن

آیا قبلاً در مورد این مواد شنیده اید و می توانید آنها را نام ببرید؟ اگر نمی توانید ، شاید کلمه دیگری برای شکر یا نوعی نگهدارنده ، شیرین کننده ، غلیظ کننده یا امولسیفایر باشد. شیرین کننده ها (آسپارتام) و الکل قند را بررسی کنید. ما دوست داریم همه مواد طبیعی را هدف قرار دهیم!

فراموش نکنید ، گاهی اوقات اشکالی ندارد که به دستورالعمل های بالا گوش ندهید و یک وعده غذایی را بر اساس آنچه احساس می کنید از آن لذت می برید بخورید – این کار را با دقت انجام دهید و هر لقمه را بچشید. متعادل بمانید!

منابع:

Goyal R ، Deshmukh N. برچسب زدن: وعده های غذایی قبل از غذا. J Educ Health Promotبه 2018؛ 7:56 ارسال شده در 3 آوریل 2018.

Food.gov.au. 2021 در خانهبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به

Food.gov.au. 2021 پنل اطلاعات غذاییبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به