نحوه درمان عرق کف دست – بلاگ Credihealth


عرق کردن کف دست یکی از بزرگترین مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید و سبک زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی اوقات عرق کردن کف دست ها مشکلی نیست زیرا این فقط طبیعت انسان است و می تواند به دلیل دمای بالای بدن ایجاد شود. اما اگر دستان شما یک روز در میان عرق می کند، ممکن است یک دلیل واقعی پشت آن باشد.

بنابراین سوال این است که چگونه می توانید کف دست های عرق کرده خود را کنترل کنید و از شر این دردسر خلاص شوید؟ خبر خوب این است که برخی از راه‌حل‌ها می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند، اما باید برخی از موارد حیاتی را در ذهن داشته باشید تا کار کنند.

علت تعریق بیش از حد کف دست چیست؟

قبل از رسیدن به راه حل، اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که چه چیزی باعث تعریق بیش از حد کف دست می شود؟

هیپرهیدروزیس اولیه

اگر از هیپرهیدروزیس اولیه که به عنوان تعریق بیش از حد شناخته می شود صحبت کنیم، به دلیل ارث بردن از شجره خانواده شما ایجاد می شود. هیچ دلیل یا بیماری “واقعی” پشت هیپرهیدروزیس اولیه وجود ندارد، اما در واقع می توان آن را از طریق روش های مختلف کنترل کرد.

هایپرهیدروزیس ثانویه

هیپرهیدروزیس ثانویه می تواند به دلایل و شرایط خاصی ایجاد شود. برخی از آنها عبارتند از:

  • فشار
  • اضطراب
  • بارداری
  • نقرس
  • دیابت
  • استفاده بیش از حد از الکل یا هر مشروب
  • مشکلات قلبی
  • داروها/داروهای خاص

اگر هر یک از شرایط فوق را تجربه می کنید (به همراه برخی دیگر که ذکر نشده است)، بهتر است با پزشک مشورت کنید. اگر مشکل به اندازه کافی شدید نیست، بدون شک می توانید روش های ذکر شده در زیر را امتحان کنید!

بهترین راه برای درمان عرق کف دست!

در اینجا برخی از مؤثرترین راه‌هایی که ممکن است برای کف دست‌های عرق‌کرده شما عالی باشد، آورده شده است. بنابراین فراموش نکنید که هر روش را به طور کامل دنبال کنید!

استفاده از ضد تعریق

ضد تعریق ها می توانند به میزان قابل توجهی بر کف دست و دست شما تأثیر بگذارند و همچنین می توانند به شما در کنترل اثر کمک کنند. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که فعلاً از ضد تعریق ها برای کنترل عرق استفاده می شود. بنابراین مسئله این است که راه حل دائمی نیست، اما امکان پذیری و سهولت را به شما ارائه می دهد.

همچنین، ضد تعریق ها را با دئودورانت ها مخلوط نکنید، زیرا اکثر مردم هر دو چیز را یکسان می دانند. دئودورانت ها معمولا برای زیر بغل استفاده می شوند، در حالی که ضد تعریق ها را می توان برای دست ها نیز استفاده کرد!

دستمال های الکلی

دستمال مرطوب الکلی می تواند راه حل دیگری برای تعریق بیش از حد کف دست شما حل کند. شما می توانید به سرعت دست خود را بر روی چنین دستمال مرطوبی قرار دهید و هر زمان که بخواهید می توانید از آنها استفاده کنید. دستمال های الکلی تمایل دارند تمام عرق کف دست شما را جذب کرده و آن را برای یک دوره خاص کنترل کنند.

پودر تالک

استفاده از پودر تالک برای درمان عرق کف دست ساده ترین راه برای یافتن آن است. از آنجایی که پودر تالک به راحتی در هر خانه ای در دسترس است، هر زمان که کف دستتان عرق کرد، می توانید به سرعت دست های خود را درمان کنید. پودر تالک به شما کمک می کند تا دستان خود را خشک و صاف نگه دارید. اما از پودر زیاد استفاده نکنید، در غیر این صورت ممکن است کار شما یا کاری که انجام می دهید خراب شود.

فقط از مناطق ضد عرق استفاده کنید

بدون شک این ایده عالی است که لوازم جانبی ضد تعریق را که در زندگی روزمره خود استفاده می کنید، تهیه کنید. بدون شک باید مقداری دلار خرج کنید تا به آنچه می خواهید برسید، اما مطمئناً ارزشش را خواهد داشت.

بسیاری از ما ساعت‌ها جلوی کامپیوترمان می‌نشینیم، کار می‌کنیم، می‌نویسیم یا چندین کار انجام می‌دهیم. فرقی نمی کند که مربوط به مدرسه باشند یا کار. کف دست ما در این دوره واقعاً عرق می کند.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنم بررسی موس‌های بازی جذب کننده عرق توسط GamerzPick را بررسی کنید که می‌تواند به شما کمک کند زندگی حرفه‌ای خود را بهتر کنید. این موس ها به طور خاص برای دست های عرق کرده طراحی شده اند و هر قطره از آن را جذب می کنند تا بهترین تجربه را به کاربران ارائه دهند. نه تنها این، بلکه بافت آنها نیز ضد عرق است که دستان شما را از تولید عرق به هیچ وجه ناتوان می کند.

به همین ترتیب، می توانید دستکش های ضد تعریق، صفحه کلید و موارد دیگر از این قبیل تهیه کنید.

نوشیدنی خنک بنوشید

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدنی‌های خنک می‌توانند به فرد در کنترل عرق کمک کنند. می توانید یا به دنبال آب سرد بروید یا می توانید آب یا نوشابه های خنک بنوشید تا خود را از این وضعیت هولناک رها کنید. اما همچنین توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از نوشیدنی های الکلی ممکن است برای سلامتی شما مضر باشد، بنابراین به هر قیمتی از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید. به غیر از آن، هیچ ضرر واقعی در امتحان این روش وجود ندارد!

سرکه سیب ارگانیک

سرکه سیب به شما کمک می کند تا سطح pH خود را کنترل کنید و سایر چیزها را کاملاً متعادل کنید. اما به یاد داشته باشید که لازم نیست از سرکه سیب بنوشید یا نوشیدنی درست کنید، بلکه باید آن را روی کف دست خود پاک کنید تا بهترین اثر را داشته باشید. ممکن است در ابتدا چسبناک به نظر برسد، اما نتایج سرکه سیب معمولاً جذاب است.

دمای بدن خود را کنترل کنید

اگر به معنای واقعی کلمه در یک محیط گرم کار می کنید که دمای آن بالاتر از حد متوسط ​​است، چه چیزی بیشتر از دست های عرق کرده می توانید انتظار داشته باشید؟ اگر در یک مکان گرم نمونه برای مدت زمان مشخصی قرار داشته باشیم، بسیار معمول است که دست های ما عرق کند. بنابراین بهترین اقدام در اینجا می تواند پایین آوردن دمای اتاق باشد تا بدن شما نیز خنک شود.

می‌توانید کولر گازی را در اتاق خود قرار دهید زیرا امکان‌پذیرترین راه‌حل برای کنترل دما است. به غیر از آن، می توانید سعی کنید پرده ها را ببندید اگر نور خورشید از آنها عبور کرد. وگرنه بذارید تا جریان هوا بهتر بشه.

با پزشک مشورت کنید

اگر تمام روش های ذکر شده در بالا برای شما جواب نداد و همچنان با مشکل تعریق مواجه هستید، وقت آن است که با پزشک مشورت کنید. ممکن است برای رفع این مشکل یک بار برای همیشه مجبور به جراحی شوید. اما، ممکن است پس از برخی داروهای تجویز شده توسط پزشکان نیز بهبود یابد. پس بله، بدون شک ارزش یک ضربه را دارد!

حکم نهایی!

همانطور که اکنون می دانید راه های آسان و چند راه دردسرساز برای درمان عرق کف دست شما وجود دارد. اما نکته مطمئن این است که رفع آنها بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است بعداً با عواقب جدی روبرو شوید. پس کف دست های عرق کرده را ساده نگیرید و با هر روشی که برایتان مقدور است با آن ها رفتار کنید!

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر