11
شهریور

نحوه شروع تمرین مدیتیشن


آگاهی پایه و اساس کار من با روش تغذیه ذهن آگاه است و هر کاری که ما در اینجا در Stripped Nutrition انجام می دهیم ، با این حال ، اکثر مردم خودآگاهی را بخش بزرگی از تغذیه خود نمی دانند.

داشتن تمرینات هوشیاری روزانه می تواند عادات غذایی شما را پشتیبانی کرده و مزایای بسیار دیگری را برای مدیتیشن به شما ارائه دهد.

اگر با آگاهی تازه کار هستید ، ابتدا تعریف می کنیم:

آگاهی با آگاهی از افکار ، احساسات ، رفتارها ، جهان پیرامون و احساسات بدن شما در زمان حال زندگی می کند ، در حالی که به طور ناعادلانه و دلسوزانه همانطور که مشاهده می کنید عمل می کنید.

این آگاهی شما را در مورد نحوه تغذیه خود بیش از یک راه دیگر حمایت می کند ، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چرا در ایجاد عادات غذایی برای شما مهم است که از عقل سلیم استفاده کنید.

چگونه تمرین مدیتیشن می تواند عادات غذایی شما را بهتر پشتیبانی کند

1. رابطه خوبی با غذا برقرار می کنید

با یک رویکرد جالب در مورد تغذیه سالم ، هیچ روش “درست” یا “غلط” برای غذا خوردن وجود ندارد. ذهن آگاهی به شما کمک می کند تا قضاوت ، گناه و کمال گرایی را بیان کنید و تمرین شفقت کنید تا بتوانید از تجربیات خود درس بگیرید و از نقش های زیادی که غذا در زندگی شما ایفا می کند قدردانی کنید.

2. شما بر اساس اطمینان هستید که به بهترین وجه با نیازهای منحصر به فرد شما مطابقت دارد

شما یاد می گیرید که آگاهی بیشتری از بدن خود و تجربیات خود ایجاد کنید ، که شما را به شناسایی و درک نیازهای خاص خود سوق می دهد. وقتی با بدن خود راحت می شوید ، مطمئن هستید که چگونه می توانید خود را به بهترین نحو پرورش دهید و از آن مراقبت کنید و عادت غذا خوردن را برای شما راحت تر کند.

3. شما از همه جنبه های سلامت خود بهتر مراقبت می کنید

کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR) باعث کاهش استرس ، اضطراب ، افسردگی ، درد جسمی ، ضربان قلب و فشار خون بالا می شود در حالی که باعث افزایش و بهبود سلامت احساسی ، استقامت روانی ، قدرت ذهنی ، عملکرد مغز ، ذهن روشن ، تمرکز ذهنی می شود. ، احساس آرامش و خواب. خودآگاهی هیچ تاثیری مستقیم بر زندگی شما ندارد ، اما وقتی حوزه های سلامت شما با دقت مورد بررسی قرار گیرد ، از توانایی شما در انتخاب سالم برای خود پشتیبانی می کند.

مرحله 4 برای ایجاد یک روش مدیتیشن

راه های زیادی برای شروع مدیتیشن وجود دارد! هر انتخابی که داشته باشید ، منابع موجود شامل تمرینات ، کتابها ، فیلمها ، کلاسهای گروهی و تمرینی است که می توانید برای شروع مدیتیشن از آنها استفاده کنید.

1. مکانی آرام و راحت آماده کنید

نشستن می تواند یک چالش واقعی باشد ، به خصوص هنگامی که تازه سفر به یاد ماندنی خود را آغاز کرده اید. داشتن مکانی برای نشستن که به مدیتیشن شما اختصاص داده شده است مهم است.

من بالش مدیتیشن آووکادو را دوست دارم زیرا یک ماده گیاهی طبیعی و طبیعی است و دارای رایحه گندم سیاه است که پایه محکمی ایجاد می کند اما با بدن منحصر به فرد شما سازگار می شود.

من مشتری طولانی مدت آووکادو هستم زیرا آنها متعهد به ساخت محصولات با کیفیت بالا و همچنین برای سلامتی شما ، کشاورزان و کره زمین هستند که برای رفاه ما بسیار مهم است.

2. یک تمرین مدیتیشن را بارگیری کرده و با کار کوچک شروع کنید

پس از شروع کار ، یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از برنامه ای در تلفن خود استفاده کنید تا مدیتیشن هدایت شده را امتحان کنید و تعیین کنید از چه نوع مدیتیشن لذت می برید.

برنامه های خوبی ذکر شده است:

  1. فضای سر
  2. تونی
  3. تایمر بینش

وقتی برنامه ای پیدا کردید که روش مدیتیشن مورد نظر شما را دارد ، به دنبال دو مدیتیشن 5 دقیقه ای یا کمتر باشید. به یاد داشته باشید که شما به تازگی شروع به کار کرده اید و با کمی نشستن و پاکسازی ذهن خود به کمی صبر ، آرامش و راحتی نیاز دارید.

نیازی نیست که با 30 دقیقه شروع کنید (و احتمالاً به این مدت زیاد نیاز ندارید یا نمی خواهید!) آرام باشید و بدانید که 2-5 دقیقه برای شروع احساس تغییر بیش از حد کافی است!

چگونه ارتباط با بدن خود را تقویت کنیم

3. انتخاب کنید که کدام بخش از برنامه معمول شما با طرز فکر شما متناسب باشد

تنظیم زودهنگام زنگ هشدار ممکن است بهترین زمان برای مدیتیشن نباشد.

در عوض ، به روز خود نگاه کنید و جایی را که معمولاً 5 تا 10 دقیقه با آن فاصله دارید ، پیدا کنید. این ممکن است در زمان استراحت ناهار ، قبل از خواب ، یا صبح هنگامی که هنوز قهوه یا چای می نوشید باشد.

تبدیل تمرین مدیتیشن به عادتی که قبلاً ایجاد کرده اید دفعه بعد برای شما آسان تر خواهد بود! هنگامی که می دانید چه زمانی برای شما مناسب است ، یادآوری یا هشدار را در تلفن یا تقویم خود بنویسید تا فراموش نکنید. عادات جدید و داشتن آن یادآوری واقعاً به پرورش این عادت کمک می کند.

4. یک مجله بازتابنده داشته باشید

من نمی توانم انتشار مجله را توصیه کنم زیرا یکی از قوی ترین ابزارها است.

شما می توانید از یک دفتر خاطرات برای حمایت از شما به طرق مختلف با یک دفتر خاطرات غذایی استفاده کنید (به عنوان مثال آنچه را که خوردید ، چه زمانی ، چه احساسی داشتید ، چگونه احساس گرسنگی کردید ، اشتهای خود ، مشکلات گوارشی) ، سلامت احساسی در اطراف غذا و غیره). ، با انتشار مجله ای در مورد استرس روز به عنوان راهی برای مدیتیشن ، با انتشار مجله ای در مورد آنچه هر روز صبح از آن لذت می برید و غیره.

نشان داده شده است که روزنامه نگاری فیزیکی با قلم و کاغذ به جای استفاده از رسانه های دیجیتال به افزایش عملکرد ذهنی و حفظ اطلاعات کمک می کند-بنابراین روشهای قدیمی را امتحان کنید و خودتان ببینید.

پس از تمرین مدیتیشن ، چند دقیقه وقت بگذارید تا بنویسید و در مورد احساس خود ، آنچه در طول تمرین اتفاق افتاده و قصد خود برای روز خود (یا روز بعد در صورت مدیتیشن در شب) فکر کنید. این زمان اضافی از ذهن آگاهی پس از تمرین مدیتیشن شما را به غوطه ور شدن بیشتر در ذهن و بدن شما می رساند و می تواند به شما در افزایش تمرین کمک کند.

آن را یک برنامه کاربردی کنید

مدیتیشن به دلایلی یک تمرین است. هیچ روش اشتباهی برای مدیتیشن وجود ندارد و در حین تمرین و تصحیح آن چیزی را پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب تر است. شروع کار اولین قدم در پرورش ذهنیت قوی است.