نحوه واکنش وزیر ارشاد به کشف حجاب، بازیگران/بازیگران کشف حجاب به این گزینه جدید و خلاف قوانین رسیدند – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره کشف حجاب برخی از بازیگران زن سینمای ایران. وی بیان کرد: از جامعه هنرمندانمان که بابت اتفاقی که برای خانم امینی رخ داد ابراز تأسف می کنیم. بنده و بالاتر از من آقای رئیس جمهور اظهار داشتند که از این حادثه متاسفم و همه ما متأثر از این حادثه هستیم، اما سایر جنایات خلاف قانون را دوست نداریم.

وی افزود: دوران جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمان حاکمیت قانون فرا رسیده است. ما در خدمت همه اهالی فرهنگ و هنر هستیم و چتر دولت و اداره همه اهالی فرهنگ و هنر را شامل می شود، به جز کسانی که خود مصری هستند و زیر چتر این چتر نیستند.

اسماعیلی با بیان اینکه همه کسانی که در عرصه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند مورد احترام و احترام ما هستند، گفت: طبیعتا هر خالقی که تابع قانون باشد و بر اساس قانون رفتار کند ما خود را خادم او می دانیم اما کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند. کشورهای دیگر از این طرح خارج می شوند، طبیعتا این انتخاب آنها بوده است.

وی ادامه داد: بازیگران زن کشف حجاب، به این گزینه جدید رسیدند که ضابطه ندارد. در عرصه فرهنگ و هنر در خدمت عزیزان مقید به قانون هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبیعتاً ابراز همدردی و اندوه اشکالی ندارد; شخص ممکن است همدردی کند و قضاوت ضعیفی داشته باشد. من به شخصه ممکن است ۱۰ بار در صحبتم اشتباه کنم و در مورد همه هم همینطور است زیرا ما انسان هستیم و گاهی اوقات احساسات ما ممکن است بر ما غلبه کند و اشتباه بگوییم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه من اهالی فرهنگ و هنر را دلسوز ایران، مردم و فرهنگ و هنر کشورمان می دانم، گفت: اکثر اهالی فرهنگ و هنر قانون دارند اما اگر فردی اصرار به قانون شکنی دارد. ، طبیعتا قانون حمایت لازم را نخواهد داشت.