22
مهر

نخست وزیر نروژ پیشنهاد دولت جدید را اعلام کردکپنهاگ ، دانمارک (AP) -کابینه جدید جناح چپ نروژ پس از تحویل نخست وزیر دولت اقلیت چپ مرکزی در روز پنجشنبه ، یک روز پس از حملات مرگبار خط و تیر به یک شهر کوچک ، روی کار آمد.

نخست وزیر یوناس گهر استوره ، رهبر حزب چپ جناح کارگر نروژ ، با تیمی متشکل از 19 عضو – 10 زن و 9 مرد – که شامل رهبر حزب مرکز اروپایی های شکاک ، تریگو اسلاگسولد ودوم ، وزیر امور خارجه بود ، بیرون از کاخ سلطنتی ایستاد. از امور مالی

امیلی انگر مهل در 28 سالگی پست ترین وزیر دادگستری نروژ شد ، در حالی که کارنامه وی به عنوان وزیر امور خارجه به زن دیگری-آننیکن شارنینگ هیتفلد-رسید.

گهر استوره گفت به دلیل “حادثه هولناک” در کنگسبرگ ، یک شهر کوچک در خارج از اسلو ، “یک روز خاص” بود ، جایی که یک مرد دانمارکی پس از آنکه پلیس نروژ اعلام کرد او پنج نفر را با تیر و کودک کشته است ، بازداشت کرد. مجروح. دو نفر دیگر در روز چهارشنبه

گهر استوره قبل از سوگند دولت جدید در گفتگو با خبرنگاران گفت: “آنچه فاش شد شوکه کننده است ، فکر کردن به آنچه مردم تجربه کرده اند شوکه کننده است.”

مقامات مظنون هستند که مهاجم یک مسلمان مسلمان بود که مشخص شده بود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. آژانس امنیت داخلی نروژ اعلام کرد این حمله تروریستی بوده است.

گهر استوره ، 61 ساله ، پس از مراسم گفت: “اما با وجود این که پیش زمینه سنگین است ، هنوز روز معرفی دولت جدید است.”

او پس از برکناری ارنا سولبرگ در انتخابات 13 سپتامبر پس از دو دوره چهار ساله ، جای خود را گرفت.

به طور سنتی ، دولت در حال خروج و آینده توسط خانواده ها و افراد خوش نیت مورد بازدید قرار گرفت و پس از دیدار رسمی با پادشاه هرالد پنجم ، گل ها و پرچم های نروژی را دریافت کرد.

روز چهارشنبه ، Gahr Stoere و Slagsvold Vedum ، رهبران سومین حزب سیاسی بزرگ نروژ ، یک برنامه سیاسی 83 صفحه ای برای 2021-2025 منتشر کردند که بخشی از آب و هوا و محیط زیست است.

در نظرسنجی های سپتامبر ، حزب کارگر – بزرگترین حزب عضو اتحادیه غیر اروپایی نروژ – با 26.3 درصد آرا در انتخابات پیروز شد ، در حالی که سوم مرکز حزب حزب با 20.4 درصد آرا بود.