نشانه های مهم شکستگی مفصل – بلاگ Credihealth


در طول سال ها، ایمپلنت های ارتوپدی مانند صفحات و فیکساتورهای خارجی برای درمان شکستگی های مفصلی توسط سازندگان فیکساتور خارجی در دسترس هستند.. اهداف درمان شکستگی مفصل، بازسازی مطلق مفصل و یک فشرده سازی بین تکه ای ثابت است که می تواند حرکت بدون درد را امکان پذیر کند. جااندازی باز و تثبیت داخلی (ORIF) در یک الگوی شکستگی بدون عارضه با ترکیب تثبیت لگ اسکرو بین تکه‌ای و فیکساتور خارجی. در صورت آسیب بافت نرم، این دو جایگزین حیاتی هستند.

به صورت یکپارچه، فیکساتور خارجی را می توان مانند یک اندازه گیری زمان کوتاه به صورت پیچیده روی یک شکستگی مفصلی ناپایدار به کار برد تا پوشش بافت نرم ضعیف محافظت شود که در غیر این صورت اجازه تثبیت داخلی خاص را نمی دهد. هر مفصل بزرگی غیر از شانه را می توان با این تکنیک متحد کرد. تثبیت خارجی مچ دست پیچیده تر است. و برای کاهش شکستگی با حواس پرتی مانند لیگامنتوتاکسی ابتدا از فیکساتور خارجی استفاده می شود. در مرحله دوم، قطعات در موقعیت نگه داشته می شوند. اما باید احتیاط بیشتری کرد، مانند: مفصل مچ دست نباید بیش از حد منحرف شود و حواس پرتی باید برای مدتی که بیش از سه تا چهار هفته نباشد حفظ شود.

در صورت شکستگی باز شفت درشت نی، برای نگه داشتن مچ پا و پا در حالت خنثی، معمولاً از تثبیت خارجی برای متاتارس اول استفاده می شود.

از آنجایی که تثبیت خارجی برای اتصال مشترک معمولاً یک اقدام کوتاه مدت است، قرار دادن پین نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد. به طوری که بعد از ۱-۲ هفته مانع از تثبیت داخلی نهایی نمی شود. و در صورت وجود هر گونه نقص در بافت نرم بزرگ، باید با جراح پلاستیک مشورت کرد تا از به خطر افتادن دسترسی برای فرآیند ترمیمی پس از آن جلوگیری شود.

اگر پین چسبندگی خود را در استخوان از دست بدهد، باعث عفونت مداوم پین-تراک می شود. از بین رفتن پین و درز تحلیل استخوان را می توان در اشعه ایکس مشاهده کرد. این مشکل با تغییر پین به سایت جدید قابل حل است.

بعد از عمل درمان اقدامات احتیاطی Pin-track

قرار دادن صحیح پین پیش نیاز است. کشش غیر ضروری بافت نرم باید در زمان جراحی آزاد شود. مراقبت مناسب از ناحیه پین ​​تراک برای کاهش خطر عوارض پین تراک ضروری است. باید با بتادین تمیز و استریل شود.

تغییر به تثبیت داخلی

با این حال، فیکساتور خارجی به طور گسترده در بیماران مولتی تروما و در باز استفاده می شود شکستگی ها به عنوان یک ابزار اضطراری اما برخی از معایب این فیکساتورهای خارجی در درمان نهایی شکستگی وجود دارد. این معایب اندازه دستگاه، ناراحتی ناشی از حجیم بودن آن، نیاز به مراقبت روزانه از سنجاق و محدودیت حرکت است. به دلیل این عوارض، بیمار می تواند تقاضای تغییر به ثبات داخلی را داشته باشد.

برنامه رویه

اگر محل های پین عفونی نشده باشند، در طی دو هفته پس از تثبیت خارجی، نیلینگ داخل مدولاری اصلاح نشده به طور قابل توجهی ایمن است. اما در صورت عفونت در محل های پین و در صورتی که بعد از دو هفته تغییر فیکساتور خارجی به نیلینگ داخل مدولاری مشخص شود، برداشتن فیکساتور خارجی، کورت پین تراک و گچ گیری اندام تا رفع کامل عفونت لازم است. یک فیکساتور خارجی رایج با استفاده از دستگاه بدون پین می تواند به عنوان جایگزینی برای این روش جایگزین شود.

و اگر برنامه ای برای کاشت صفحات قفل دستی وجود دارد، در این صورت، پس از ضد عفونی کردن مسیرهای پین، می توان فیکساتور را یک یا دو هفته دیگر قبل از تعویض نگه داشت.

در حین استفاده از MIPO برای رفع شکستگی پروگزیمال فمور با صفحه کندیل ۹۵ درجه، ناهماهنگی واروس می تواند در حین افزودن صفحه رخ دهد. ترانشه اچ شده ابتدا با استفاده از استراتژی های استاندارد AO مرتب می شود. سپس صفحه کندیل ۹۵ درجه به داخل لغزش می‌شود و در نزدیکی قشر افقی استخوان ران که لبه آن در امتداد کناره قرار دارد، لغزش می‌شود. سپس لبه به صورت داخلی برای گنجاندن در ترانشه آماده تبدیل می شود. به هر حال، سر لبه برش و ترانشه تا آنجا که ممکن است به هم نمی رسند. لبه برش تمایل دارد از مسیر خود خارج شود و یک بخش ساختگی ایجاد کند و باعث می شود که قطعه پروگزیمال در موقعیت واروس ثابت شود.

توضیحی که در پشت این موضوع وجود دارد این است که عضلات ران موازی به طور کلی صفحه لبه برش را به حالت واروس فشار می دهند. این پیچیدگی را می توان با کاشت یک جوی استیک در قسمت پروگزیمال برای حمل آن در آرایش مناسب به لبه در هنگام اضافه کردن لبه تیز دور نگه داشت. به همین ترتیب، پین راهنما که در ابتدا برای مدیریت بلبرینگ اچ نشیمنگاه استفاده می‌شد، باید تنظیم شود تا روند اضافه کردن لبه تیز را کنترل کند. نکته مفید دیگر استفاده از یک لبه کوتاه به طول ۵۰-۶۰ میلی متر است که تبدیل به کانال آماده را ساده تر می کند.

ماتریس آرایش تیبیا

ناهنجاری واروس یا والگوس استخوان درشت نی را می توان با استفاده از یک ماتریس آرایش درشت نی که دارای سیم های مختلف K مساوی ۳-۵ سانتی متری جدا شده بین دو صفحه پلاستیکی است، ارزیابی کرد. ماتریکس در زیر استخوان درشت نی قرار دارد که از زانو تا ساق پا کشیده می شود. یک پرسپکتیو AP روی زانو با تقویت‌کننده تصویر، با سیم K مربوط به مفصل زانو گرفته می‌شود. سپس C-arm به سمت دیستال حرکت داده می شود تا یک چشم انداز AP ​​از مفصل پایین ساق گرفته شود. سیم K در زیر مفصل ساق پا به علاوه با خط مفصل ساق پا مطابقت دارد، هیچ گونه ناهماهنگی واروس یا والگوس در تیبیا وجود ندارد. فیکساتور بیرونی یک طرفه با دو بست Schanz توسعه یافته یکسان نیز می تواند برای استفاده از یک قانون مشابه استفاده شود.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر