نظرات آتش نشانی درباره آتش سوزی زندان اوین


ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با تشریح جزئیات عملیات آتش نشانان پس از آتش سوزی در زندان اوین، از اطفای حریق در این زندان خبر داد.

سید جلال ملکی درباره عملیات اطفای حریق پس از آتش سوزی در بند زندان اوین گفت: ساعت ۲۱:۲۹ امشب شنبه مورد حادثه آتش سوزی در زندان اوین در سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گزارش می شود. تهران که با توجه به اینکه حدود ۱۰ سال است که در زندان ایستگاه آتش نشانی وجود دارد، این ایستگاه در عرض یک دقیقه به محل رسید.

وی ادامه داد: همزمان پنج ایستگاه آتش نشانی با مخازن آب و تجهیزات اطفای حریق توسط ستاد فرماندهی به منطقه اعزام و به موقع در محل حاضر شدند. مخازن آب و خودروهای پشتیبانی نیز در محل حضور داشتند.

ملکی درباره حضور آتش نشانان در زندان افزود: محل حادثه ساختمانی دو طبقه بود که در آن جلسات آموزشی برگزار می شد. آتش سوزی در قسمت خیاطی ساختمان در طبقه فوقانی نیز رخ داد. آتش نشانان با نردبان هیدرولیک و با نفوذ به داخل آتش را خاموش کردند و هم اکنون آتش به طور کامل خاموش شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش با اقدام سریع آتش نشانان مهار و از سرایت آن به مناطق اطراف جلوگیری شد. نیروها اکنون در حال نهایی کردن این طرح هستند.

ملکی افزود: در محل کار آتش نشانان تلفات جانی نداشتند و پس از آتش سوزی، آتش نشانان در محل به عوامل مربوطه تحویل داده شدند و پلیس اورژانس در محل حضور یافت.

وی درباره علت این آتش سوزی نیز گفت: علت این آتش سوزی باید توسط نمایندگان مربوطه بررسی و اعلام شود.