نظرات وزیر ارتباطات در مورد چالش موتور فضایی سرمازا


یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۷:۵۷

عرض المزید هیات دولت

تهران (پانا)- وزیر ارتباطات در خصوص برگزاری «چالش فن موتورهای فضایی سرمازا» نوشت: برگزاری این چالش فن‌آور ضمن شناسایی توانمندی‌ها و نیازهای صنعت فضایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان مشابه، دستیابی به این فناوری پیشرفته با برنامه ریزی مناسب امکان پذیر است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز یکشنبه در اینستاگرام نوشت: یکی از الزامات نصب ماهواره در سراسر جهان به ویژه مسیرهای جهانی یعنی هزاران کیلومتر ۳۶ از سطح زمین. جهان، یافتن دانش و فناوری ساخت دستگاه ماهواره ای با «موتور ابر پیشران» است. این موتورها بسیار کارآمد هستند و می توانند ماهواره های چند تنی بسیار سنگین را در مدار قرار دهند.

وزیر ارتباطات افزود: با تلاش سازمان فضایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و موفقیت و سایر نهادهای ذیربط و مشارکت فعال شرکت های مستقر در دانش و افراد سطح بالا در کشور «فن چالش موتورهای فضایی سرمازا» در این هفته برگزار شد که با ارائه نیازهای صنعت فضایی به شرکت های دانش بنیان، توانمندی های احتمالی کشور در این زمینه شناسایی شد تا بتوان در آینده از آنها استفاده کرد. برنامه ریزی مناسب برای دستیابی به این فناوری پیشرفته