نقش فست فود در بیماری آلزایمر


فست فود و آلزایمر

تهران (پانا) – امروزه با افزایش سرعت زندگی و در واقع گسترش فضای فیزیکی، زمان و حوصله مردم برای تهیه غذا کاهش یافته است. این موضوع نگرانی هایی را در مورد سلامت و تناسب اندام افراد ایجاد کرده است.

به گزارش جامعه ۲۴، امروزه هیچ فردی نیست که نقش غذا در سلامت جسم و روح انسان را نداند و به آن اهمیت ندهد. متأسفانه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت زندگی، مصرف بی رویه فست فودها و غذاهای فرآوری شده بسیار زیاد و مصرف سبزیجات و میوه های تازه نسبتاً کم شده است و این موضوع باعث نگرانی مردم شده است. زندگی می کند. .

یکی از اثرات استفاده از چنین چیزهایی در بدن انسان افزایش خطر ابتلا به آلزایمر است. کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر اخیرا تحقیقاتی را در برزیل انجام داده و نقش غذاهای فرآوری شده و فست فودها را در بیماری آلزایمر مورد بحث قرار داده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که نوشابه ها، غلات صبحانه و وعده های غذایی منجمد می توانند به مرور زمان بر سلامت روان افراد تأثیر بگذارند.

در این مطالعه رابطه بین مصرف زیاد غذاهای فرآوری شده و زوال شناختی به ویژه حافظه و عملکرد اجرایی در ۱۰۷۷۵ نفر در مدت ۸ سال بررسی شد.

نتایج بدست آمده در این تحقیق بسیار نگران کننده به نظر می رسد زیرا نشان می دهد حتی خوردن ۲ شیرینی بیشتر از حد مجاز می تواند به مغز او آسیب جدی وارد کند. در این مطالعه، محققان به این نتیجه مهم رسیدند که هر چیزی که برای قلب مفید است به همان اندازه برای مغز مفید است.

Natalia Goncalves، دکترای دانشکده پزشکی دانشگاه سائوپائولو، محقق ارشد این مطالعه، می گوید: می دانیم که یک رژیم غذایی سالم برای قلب با میوه ها و سبزیجات برای تناسب اندام و سالم ماندن بسیار مفید و مهم است. بدن، قلب و مغز. باید بدانید که این موارد از بدن ما در برابر بیماری ها محافظت می کند و سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند.

عدم دسترسی به غذای سالم

این موضوع مهمی است که شاید همه مردم دنیا وقت و پول کافی برای خوردن غذای سالم نداشته باشند. امروزه در برخی کشورها، مردم آنقدر کار می کنند که فرصتی برای با هم بودن ندارند، چه برسد به اینکه آشپزی کنند و برای پختن غذای سالم وقت بگذارند.

امروزه برای برخی از افراد با درآمد پایین، غذاهای بسیار فرآوری شده ممکن است تنها گزینه در دسترس آنها باشد که در این مورد آنها را در معرض خطر ابتلا به زوال عقل قرار می دهد.

بر اساس گزارش انجمن آلزایمر، ۱۹ درصد از سیاهپوستان و ۱۴ درصد از بزرگسالان لاتین تبار ۶۵ سال و بالاتر، در مقایسه با ۱۰ درصد از بزرگسالان سفیدپوست، به زوال عقل آلزایمر مبتلا هستند.

متاسفانه نابرابری زیادی در مصرف مواد غذایی در دنیا وجود دارد و این امر می تواند سلامت بسیاری از افراد را به خطر بیندازد و آنها را در معرض بیماری های مختلف قرار دهد.

افرادی که در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستند کسانی هستند که دسترسی کمتری به غذای سالم دارند. در این میان غذاهای منجمد نیز ناسالم محسوب می شوند.

به نظر می رسد هر چقدر هم بودجه یک فرد کم و محدود باشد، باز هم تا حدودی می تواند غذای سالم پیدا کند. شما می توانید برای خرید میوه و سبزیجات به بازار روزانه بروید و خرید روزانه خود را از آنجا انجام دهید و به جای خرید انواع بستنی، شیرینی و نوشیدنی خطرناک، به خرید این محصولات فکر کنید.

فراموش نکنید که خوردن غذای سالم می تواند سبک زندگی شما را کاملا تغییر دهد و آن را به سمت دیگری سوق دهد.