4
شهریور

نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث تحریک انقباض می شود ، به سلول های عضله قلب شما کمک می کند تا شل شوند. این مواد معدنی برای اطمینان از آرامش و نرم شدن سلول های قلب رقابت می کنند.

3- اصول انقباض عضلات
منیزیم نقش مهمی در کنترل انقباض ماهیچه ها دارد. درست مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک عامل ضد التهابی طبیعی برای شل شدن ماهیچه ها عمل می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این روش باعث تغییر شکل این پروتئین ها و سازگاری آنها می شود. منیزیم حاوی کلسیم به دلیل این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما می توانند کوچک شوند و باعث گرفتگی یا اسپاسم ماهیچه ها شوند. به همین دلیل ، منیزیم اغلب برای درمان تحلیل رفتگی عضلات زیر نظر پزشک در دوزهای مناسب توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای بعد از زایمان کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها می توانند منقبض شوند و علائمی مانند ضعف یا اسپاسم عضلانی را ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 غالباً سطح منیزیم پایینی دارند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از خون خارج کرده و به سلول های زنده منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول ها دارای گیرنده های انسولین هستند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. هنگامی که منیزیم کم است ، سلول ها نمی توانند از انسولین به درستی استفاده کنند و سطح قند خون را افزایش می دهد. افزایش مصرف منیزیم ممکن است قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. بررسی هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی سطح قند خون را در شرکت کنندگان در دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در کوتاه مدت مشاهده شد. مطالعات ترم

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشت جهانی است. خوردن منیزیم با کمک به ذهن و بدن می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد.