نقش والدین در آخرین ماه ثبت نام ورودی؛ آینده دانش آموز نباید به امتحان اولیه محدود شود


سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۸:۰۵

برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

تهران (پانا) – یک مشاور تحصیلی و آموزشی که بر اهمیت نقش والدین در هفته های پایانی قبل از کنکور تاکید می کند، می گوید آزمون ورودی نباید فقط یک هدف باشد. کنکور چه مثبت و چه منفی بستری برای یادگیری است و نباید آینده دانش آموز را به یک کنکور محدود کرد.

آزمون سراسری ۱۴۰۱ در روزهای هشتم، نهم و دهم تیرماه برگزار می شود و کمتر از یک ماه تا این ماراتن علمی باقی مانده است. در این دوران، والدین نقشی حیاتی در انسجام بخشیدن به دانش آموزان کنکوری دارند. قربانی، مشاور تحصیلی و تحصیلی به پانا درباره نقش والدین در آخرین ماه مانده به آزمون ثبت نام گفت: والدین در تعیین صلاحیت دانش آموزان بسیار موثر هستند. در یک ماه آخر تا امتحان باید به دانش آموزان معدن غرامت بدهند.»

این مشاور تحصیلی با تاکید بر اینکه والدین باید در یک ماه آخر پیش از آغاز سال آینده برای دانش آموزان اسکان دهند، گفت: والدین در مراحل آمادگی برای کنکور با حداقل موفقیت حتی در قالب تست زنی، عملکرد دانش آموزان خود را دست بالا نگیرند. زمان. تست مقدماتی .. از فرزندشان تعریف کنند. همچنین والدین از نشان دادن فرزندان و سایر همسالان خود در خانه خودداری کنند، زیرا این امر آسیب روحی زیادی به دانش آموز وارد می کند.

عدم شرکت در کنکور یک فاجعه غیرقابل جبران نیست

وی گفت: والدین باید بدانند که عدم موفقیت در کنکور فاجعه ناگواری نیست، هرچند برای کسانی که تجربه کرده اند دردناک است، اما خانواده ها نباید این موضوع را با کیفرخواست و اجبار به دانش آموزان یادآوری کنند.

قربانی افزود: برخی از والدین به دلیل رقابت و فشار همسالان در خانه باعث ایجاد اضطراب و استرس زیادی برای دانش آموز می شوند. رفتار والدین نه تنها منجر به آسیب روحی و روانی کودک می شود، بلکه عواقبی مانند افسردگی نیز به دنبال دارد که می تواند بسیار خطرناک باشد.

وی افزود: فشار والدین برای پزشک شدن فرزندانشان در سال‌های اخیر به این بهانه که فرصت مراقبت‌های پزشکی برای اقتصاد خوب است، به گونه‌ای که والدین متوجه نمی‌شوند چه فشاری بر دانش‌آموز وارد می‌شود. در نهایت باعث ایجاد شکاف بین آنها و فرزندشان می شود و در آینده بر روابط اجتماعی آنها تأثیر منفی می گذارد.»

مهم این است که کودکی سالم و شاد تربیت کنیم

او گفت: “والدین نباید فراموش کنند که مهم ترین چیز تربیت فرزند سالم و شاد است.” محروم کردن دانش آموز از احساس رضایت از خود و دیگران. تست ورود نباید تنها هدف باشد. سنجش ورودی، چه مثبت و چه منفی، یک منحنی یادگیری است و نباید آینده دانش آموز را به آزمون ورودی مرتبط کرد.»