نماینده مجلس: دانستن چگونگی و چگونگی مرگ مهسا امینی حق مردم است – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; نماینده مردم تهران در دادگاه اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم در خانه ملی خود را موظف به پیگیری مرگ مهسا امینی می دانم و بر این باورم که این حق مردم است که بدانند. دلیل و اینکه آیا این ضرر چگونه اتفاق افتاده است.

محسن پیرهادی، نماینده مردم تهران در دادگاه اسلامی در این نامه نوشت:

«ما از آن خداییم و به سوی او باز خواهیم گشت»

درگذشت غیرمنتظره مهسا امینی عزادار مردم ایران است. شرایط این حادثه و علت وقوع آن به طور رسمی اعلام نشده است. به همین دلیل باید ابهام علت وقوع آن برطرف شود و بدون اتلاف وقت علل و جزئیات حادثه روشن شود. من به عنوان وکیل مدافع حقوق مردم و اجرای قانون اساسی و پاسداری از این جریان مقدس جمهوری اسلامی برمی گردم تا بدانم چرا و به چه شکل این حادثه وحشتناک رخ داده است.

تاکید می کنم استفاده از قانون، شناسایی و برخورد با وقوع چنین حوادث بزرگ و پرهزینه ای امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. پیگیری این آسیب را نباید محدود کرد و به آخرین حلقه زنجیره یعنی پلیس هدایت کرد، بلکه باید ریشه ها و ارکان این موضوع را بررسی و تحلیل کرد.

بنابراین من به عنوان نماینده مردم در بیت عمومی وظیفه دارم این موضوع را پیگیری کنم و بر این باورم که این حق مردم است که بدانند چرا و چگونه این ضایعه رخ داده است. خسرانی که بارها از سوی افراد دلسوز در مدیریت و خدمات انسانی به او هشدار داده شده بود.

پیش از این در نامه به سردار حسین اشتری، مدیرکل محترم نیروی انتظامی یادآوری کردم که نوشتم: قانون نباید به وسیله ای برای تخریب یا تعرض به جایگاه زنان در کشور تبدیل شود. و یا دلیلی برای بهانه تراشی برای مخالفان نظام و مدافعان دروغین حقوق زنان در خارج از کشور باید حد و حدودی تعیین کرد.

توجه به این نکته نیز ضروری است که بر اساس فلسفه طبیعی تأسیس پلیس، این نهاد باید برای مردم ایمن باشد، زیرا پلیس پناهگاه مردم از خطرات و انواع جنایات است. در شهر چه می گذرد و اگر این نگاه از مردم سلب شود و اگر آرامش و آسایش مطلوب را در قالب پلیس پیدا نکردند باید به کجا پناه ببرند و از چه کسانی کمک بگیرند؟

در این نامه متوجه شدم که اگر احساس امنیت عمومی و اعتماد عمومی مردم به این سازمان خدشه دار شود، پرداخت هزینه آن سخت و پرهزینه خواهد بود.