نماینده چابهار با نماینده اصفهان گفت: اگر روحیه پرشور داشتید بحث «ازدواج بین المللی» را مطرح نمی کردید! – پایگاه خبری استقامت


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه فروشی مدارا; معین الدین سعیدی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به اظهارات امیرحسین بانکی پور، نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون مشترک امنیت خانواده و جوانان مبنی بر ارائه راهکار برای ازدواج دختران مجرد به ویژه هلو. راه حل «ازدواج بین المللی» خطاب به وی گفت: چرا این مسائل را مطرح می کنید؟ اگر فردی مذهبی هستید می توانید به زنان این کشور بگویید که با افراد دیگر ازدواج کنند؟ ای کاش می توانستی این را درست کنی و از ملت بزرگ ایران عذرخواهی کنی؟

وی تاکید کرد: چرا باید برای زنان ایرانی تصمیم بگیریم؟ لطفا برادر عزیز از مردم ایران عذرخواهی کنید.

نکته حائز اهمیت این است که در حالی که نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز یکشنبه در مورد اصلاح قانون انجمن و اداره دیوان قضائیه بحث می کنند، زنان نماینده مجلس به طور ناگهانی در مقابل امیرحسین بانکیک پور، نماینده اصفهان حاضر شدند. و رئیس کمیته مشترک خانواده و حمایت از جوانان، شورای مشورتی مسلمانان، از اظهارات اخیر وی در مورد توصیه هایش در مورد ازدواج بین المللی برای دختران مجرد انتقاد کرد. این توبیخ به گفته یکی از نمایندگان زن مجلس با دفاع از سخنان خود با بانکی پور مواجه شد.