نمک زیاد با شما چه می کند؟


נמק ו פאשר קון

تهران (پانا) – نمک یکی از ادویه هایی است که همه از آن زیاد استفاده می کنند اما مصرف زیاد آن باعث بروز بیماری های زیادی در افراد می شود.

به گزارش نمناک، نمک یکی از مواد مهم برای پخت و پز و ماده معدنی است که دارای دو جزء سدیم (Na) و کلر (Cl) است که برای بدن انسان لازم و ضروری است، اما استفاده زیاد از نمک بسیار ضروری است. خطرناک. و منجر به این می شود که برای بیماری های مختلف مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی، اسپاسم عضلانی و غیره استفاده می شود. بهتر است از عواقب جدی مصرف زیاد نمک برای سلامتی غافل نشوید و پس از اطلاع از عواقب مصرف زیاد نمک، مقدار کمی از این طعم بی نظیر را استفاده کنید.

افزایش فشار خون

خوردن غذاهای سرشار از نمک یا سدیم می تواند فشار خون را افزایش دهد. با خوردن غذاهای شور، سدیم بیشتری وارد بدن می شود. مصرف بیش از حد سدیم باعث افزایش فشار خون می شود و بدن آب بیشتری جذب می کند تا از شر سدیم اضافی خلاص شود و آب وارد شده به بدن باعث افزایش فشار بر قلب و رگ های خونی می شود. گرفتگی عروق و آب اضافی در بدن باعث افزایش فشار خون می شود.

دست و پا پف کرده

آیا تا به حال متوجه تورم در انگشتان دست یا پا شده اید؟ اینها ممکن است مربوط به چیزی باشد که خورده اید. با خوردن غذاهایی که سدیم بالایی دارند، سدیم اضافی در خون آزاد می شود، اگرچه بدن دوست دارد تعادل سدیم و مایعات را در خون حفظ کند، وقتی نمک بیش از حد در خون وجود داشته باشد، عدم تعادل مایعات از سلول ها دفع می شود. . و وارد جریان خون می شود و باعث تورم و احتباس آب می شود و در انگشتان دست و سایر اندام ها بیشتر نمایان می شود. جای نگرانی نیست زیرا بدن می تواند خود را تنظیم کند و با گذشت زمان تورم کاهش می یابد.

مشکلات خواب

مصرف بیش از حد نمک می تواند بر کیفیت خواب تأثیر منفی بگذارد. یک مطالعه نشان داد که افزودن نمک به غذا می تواند منجر به تاخیر در خواب، ناتوانی در خواب خوب در شب و کابوس های مکرر شود. افرادی که غذاهای شور دارند گزارش می دهند که بعد از خواب احساس ضعف می کنند. یک نظریه در مورد اینکه چرا این اتفاق می افتد این است که احتباس بیش از حد آب می تواند باعث تکرر ادرار شود که افراد را در شب بیدار می کند.

زخم ها

افرادی که در رژیم غذایی خود نمک زیادی می خورند، بیماری های معده بسیار بدی دارند. نمک روی باکتری هایی به نام هلیکوباکتر پیلوری که باعث عفونت معده می شود، اثر می گذارد. هلیکوباکتر پیلوری در معرض نمک، فعالیت ژن های بیماری زا را افزایش می دهد. هر چه این ژن‌ها فعال‌تر باشند، خطر آن‌ها بیشتر است.

لبهای خشکیده و ترک خورده

سدیم باعث کم آبی بدن می شود و زمانی که بدن شما کم آب می شود، سلول های بدن نمی توانند آب کافی دریافت کنند و این شامل سلول های پوست و دهان می شود. برای جلوگیری از خشکی و ترک خوردن لب از مصرف غذاهای حاوی نمک زیاد خودداری کنید.

سلامت روده ضعیف

سلامت روده تا حد زیادی با تعادل باکتری های خوب و بد در معده و روده تعیین می شود. مصرف بیش از حد نمک باعث ایجاد یک باکتری بد در معده به نام هلیکوباکتر پیلوری می شود.

آکنه و جوش

پیش بینی بروز جوش ها دشوار است و نمی توان به طور کامل از آن پیشگیری کرد، اما با اجتناب از برخی عادات غذایی می توان احتمال بروز جوش را کاهش داد. این مطالعه نشان داد افرادی که مرتباً آکنه داشتند، رژیم غذایی سرشار از سدیم داشتند، در حالی که رژیم غذایی کم سدیم باعث آکنه کمتری می شد.

غذایی که طعم خوبی ندارد

خوردن بیش از حد نمک می تواند جوانه های چشایی شما را از بین ببرد و آنچه قبلاً شیرین بوده است می تواند به مرور زمان ناخوشایند و بی مزه شود، بنابراین وقتی غذاهای شور می خورید، جوانه های چشایی شما تغییر می کند و همان احساسات را دارید.طعم به نمک بیشتری نیاز دارد و به تدریج میل به غذاهای شور مانند چیپس و … افزایش می یابد. رژیم غذایی خود را با گیاهان تازه، ادویه جات و مرکبات بدون نمک پر کنید.

درد قفسه سینه

وقتی فشار خون بالا دارید، فشار بیشتری روی دیواره رگ‌های خونی وارد می‌شود. این درد شدید قفسه سینه معمولاً در حین ورزش رخ می دهد، زمانی که نیاز به خون از قلب بسیار زیاد است.

سرگیجه

آیا می دانید زمانی که با سرعت زیاد از جای خود بلند می شوید ناگهان تعادل خود را از دست می دهید؟ زمانی که نمک زیادی می خورید، این اتفاق بیشتر می افتد. مطالعات نشان داده اند که مصرف زیاد سدیم با سرگیجه مکرر و شدید همراه است.

احساس فشار در سر

خوردن نمک باعث افزایش فشار خون می شود و فشار خون بالا یکی از شایع ترین علل سردرد است که با احساس فشار در این ناحیه همراه است. همچنین وقتی غذاهای شور و شور مصرف می کنید، بدن را به سمت کم آبی بدن سوق می دهید که باعث سردرد می شود.

اختلالات روانی

مصرف زیاد نمک می تواند بر عملکرد شناختی تأثیر منفی بگذارد. سدیم در رژیم غذایی با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل و بیماری عروق مغزی مرتبط است، بنابراین با محدود کردن غذاهای حاوی سدیم بالا و انتخاب غذاهای مفید برای سلامت مغز از مشکلات شناختی جلوگیری کنید.

کوری و فقر

مصرف بیش از حد نمک می تواند باعث نفخ و تعریق شود زیرا خوردن بیش از حد نمک احتباس آب را افزایش می دهد و هضم غذا را مشکل می کند که با نفخ همراه است.

درد استخوان

خوردن نمک بیش از حد می تواند یک مانع بزرگ برای ساختن استخوان های قوی باشد. وقتی نمک بیش از حد می خورید، کلیه های شما قادر به دفع کامل آن نیستند و این باعث کاهش کلسیم می شود. کمبود مزمن کلسیم می تواند منجر به ضعف استخوان ها، مشکلات دندانی و حتی پوکی استخوان شود.

بافت ماهیچه ای

حفظ تعادل مناسب سدیم و پتاسیم برای سلامتی شما بسیار مهم است زیرا این مواد شیمیایی مسئول انقباض عضلات هستند. اگر با خوردن نمک زیاد یا غذاهای شور تعادل را بر هم بزنید، ممکن است احساس خستگی کنید.

سردرد

سردرد می تواند ناشی از کم خوابی و ترک کافئین باشد، اما رژیم غذایی نقش مهمی ایفا می کند. کارشناسان می گویند افرادی که رژیم غذایی سرشار از سدیم دارند سردرد بیشتری دارند، بنابراین با خوردن غذاهای حاوی سدیم از سردرد جلوگیری می کنند.

سنگ کلیه

نمک سدیم باعث حرکت کلسیم و سدیم در مجاری ادراری و افزایش احتمال تشکیل سنگ می شود. مصرف بیشتر آب با افزایش میزان مواد محلول در بدن، قبل از اشباع شدن کریستال نمک در مجاری ادراری، به دفع سدیم اضافی و جلوگیری از تشکیل سنگ های ادراری کمک می کند.

خیلی تشنه

نمک سدیم به تعادل مایعات در بدن کمک می کند و اگر نمک زیادی بنوشید، بدن برای تمیز کردن و عملکرد صحیح ماهیچه ها و سایر اندام ها به مایعات بیشتری نیاز دارد. به یاد داشته باشید که ننوشیدن آب کافی بدن را مجبور می کند مایعات را از سلول ها خارج کند و باعث کم آبی بدن می شود.

ادرار کردن

کلیه ها خون بدن را فیلتر می کنند و آب اضافی را برای تولید ادرار دفع می کنند و به حفظ تعادل آب، نمک و مواد معدنی در خون کمک می کنند.