نکاتی برای جلوگیری از پوسیدگی در دهان فرزندتان – وبلاگ Credihealth


دندان ها ضروری هستند. مراقبت از دندان های شیری و دندان های بالغ به یک اندازه مهم است. حتی اگر دندان های شیری در نهایت می ریزند، اما شما می خواهید از آنها مراقبت کنید و طوری رفتار کنید که گویی دندان های بزرگسال هستند. شما باید نقش خود را به عنوان والدین ایفا کنید تا مطمئن شوید که فرزندتان دو بار در روز به طور فعال مسواک می زند. اگر کودک شما زود دندان هایش را از دست بدهد، احتمال حرکت دندان های باقی مانده وجود دارد و جایی برای ترک دندان های بزرگسال وجود ندارد. علاوه بر این، درمان پوسیدگی دندان می تواند پرهزینه باشد، منجر به سایر بیماری های تهدید کننده زندگی شود، و باعث درد بسیار زیادی برای کودک شما شود. پوسیدگی دندان در کودکان نیز بارزتر است. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که دندانپزشکی مانند آن را پیدا کرده اید دکتر بابی چوکر در سیدنی، برای مراقبت از سلامت دهان و دندان خانواده خود. بهداشت دهان و دندان باید برای سلامت و تندرستی فرزندان شما اولویت اصلی باشد. .

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای جلوگیری از ایجاد حفره در دهان کودک خود استفاده کنید:

مراقب دندان ها و لثه های خود باشید

همانطور که کودکان ممکن است ویژگی های شخصیتی ما را درک کنند، عادات پاکسازی ما را نیز درک می کنند. این برای حمام کردن و همچنین مسواک زدن صادق است. وقتی کودک شما را در حال مراقبت از دندان ها و لثه های خود ببیند، راه شما را دنبال می کند. این بسیار مهم است زیرا شما می خواهید فرزندتان این عادات جوان را به کار گیرد.

به کودک خود نحوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه را آموزش دهید

حتی قبل از بیرون آمدن اولین دندان‌ها، لثه‌های او را با گاز یا پارچه‌ای نرم تمیز کنید تا پلاک‌ها از بین بروند. هنگامی که اولین دندان ها شروع به بیرون آمدن کردند، از یک مسواک نرم برای تمیز کردن دندان های او استفاده کنید. با این حال، اگر کودک شما زیر سه سال است، حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید و تعیین کنید که آیا شروع استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید و چه مقدار بی خطر است یا خیر.

همچنین برای هر کودک زیر شش سال باید فلوراید کمی به خمیر دندان اضافه کنید. هنگامی که کودک شما شروع به داشتن دندان هایی کرد که یکدیگر را لمس می کنند، شروع به نخ دندان کشیدن کنید.

اب

آب به همان اندازه که برای شما حیاتی است برای فرزند شما نیز حیاتی است. آب یکی از بی دردسرترین راه هایی است که می توانید از ایجاد حفره های دندانی در کودک خود جلوگیری کنید. مطمئن شوید که کودکتان در طول روز آب می‌نوشد، مخصوصاً بعد از شیر خوردن.

آب به شستشوی باکتری ها از دهان او کمک می کند و از تجمع اسید روی دندان های او جلوگیری می کند. در نظر بگیرید که به کودکتان آب شیر فلورایددار بدهید تا یک لایه محافظ دیگر اضافه کند زیرا فلوراید یک ضد حفره است.

غذاهای سالم

از دادن مواد قندی و آشغال به فرزندتان از سنین بسیار ملایم خودداری کنید. همیشه باید مطمئن شوید که کودکتان غذاهای مغذی می خورد تا از هر گونه خطر پوسیدگی دندان جلوگیری کنید. بیشتر روی دادن سبزیجات، غلات کامل و میوه به کودکتان تمرکز کنید. هدف باید پاکسازی دهان فرزندتان از قندهای مضری باشد که باعث ایجاد پلاک می شوند. اگر به کودک خود غذاهای پر قند یا غذاهای چسبناک و شیرین مانند عسل و کشمش می دهید، باید دندان های او را با آب بشویید.

در مورد آبمیوه بسیار هوشمند باشید زیرا برای نوزادان گزینه سالمی نیست. بیشتر روی دادن میوه به آنها تمرکز کنید زیرا فیبر ارزشمند اینجاست و نه در آب میوه. اگرچه آنها یکسان به نظر می رسند، اما هر دو گزینه ارزش یکسانی را ارائه نمی دهند و همچنین به طور متفاوتی جذب می شوند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر