نکته ای که پرسپولیس باید به آن توجه کند یورگن لوکادیا است


ایرانا: پایان رفت در خصوص عملکرد پرسپولیس در ۶ هفته ابتدایی لیگ برتر گفت: با توجه به تغییراتی که امسال در این تیم ایجاد شد، نگرانی هایی برای اولین بازی ها وجود داشت، چرا که در همه خطوط تغییرات زیادی داشته ایم. زوج. روی نیمکت. از طرفی یحیی گل محمدی نیز به دلیل محرومیت در این تیم حضور نداشت. اینها باعث شد این تیم در دو دیدار ابتدایی پرسپولیس به پیروزی نرسد. این تیم در چهار بازی بعدی خود را در صدر قرار داد.

وی در خصوص نفراتی که اخیرا به این تیم اضافه شده اند، افزود: نفراتی که جذب شدند، کیفیت فنی خوبی از خود نشان دادند و در نهایت همین باعث شد اکنون تیم پیشتاز باشد.

مهاجم سابق سرخ ها در خصوص عملکرد خوب یورگن لوکادیا افزود: کمی نگران آمادگی جسمانی او بودم اما به تدریج او خودش را در وضعیت خوبی قرار داد و نشان داد بازیکن با کیفیت و با استعدادی است. خودش را ثابت کرده است.

وی در خصوص به خدمت گرفتن شیخ دیابه گفت: پرسپولیس اکنون به لوکادیا نگاه می کند. با این حال اگر شیخ شرایطی را داشته باشد که در استقلال حضور داشت، موفق می شود اما حضور در تیم های عربی باعث کم شدن بازیکن می شود. امیدوارم هر چه زودتر خودش را نشان دهد و بدنش را درست کند.

پیشکسوت پرسپولیس تاکید کرد: هواداران خواهان تمدید قرارداد با لوکادیا هستند اما مسئولان تیم باید به یک نکته توجه کنند. تجربه نشان داده گاهی بازیکنان خارجی خوبی می گیریم اما در پرداخت درخواست ها مشکل داریم. وقتی بازیکنی پتانسیل خود را نشان می دهد، اما تیم به تعهداتش عمل نمی کند، روحیه بازیکن افت می کند. بازیکنان خونه به خونه صبور هستند اما خارجی ها حرفه ای به این موضوع نگاه می کنند. مسئولان باشگاه به دلیل مشکلات مالی اجازه زمین خوردن بازیکن را نمی دهند.

رافت با تاکید بر کیفیت لیگ امسال و تیم های رقیب خاطرنشان کرد: پرسپولیس مانند سال های اخیر بازیکن اصلی مسابقات است. از سوی دیگر سپاهان، تراکتورسازی استقلال و گل گهر دیگر رقبا هستند. فولاد هم تیمی خوبی برای گلزنی است. تیم های دیگر برای میانه جدول تلاش می کنند. در چند سال گذشته شرایط به همین منوال بوده و امیدوارم هر سال بهتر شود.

وی درباره حضور مربیان خارجی در زمین ایران نیز گفت: مربیان خارجی مانند مورایس، بردیف و ساپینتو حضورشان در زمین ایران ارزش لیگ را افزایش می دهد اما فوتبال ایران پیاده روی هم نیاز به زیرساخت دارد.