نکته مهمی که زنان برای پیشگیری از این سرطان رایج باید بدانند!


خانم‌ها اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه، اضافه وزن یا چاق بودن، نوشیدن الکل یا توده‌های سینه دارند، از خوردن منظم کربوهیدرات‌های ساده خودداری کنند. تحقیقات جدید محققان فرانسوی نشان داده است که مصرف زیاد کربوهیدرات های ساده می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را حدود ۲۰ درصد افزایش دهد و این عامل مهمی در پیشگیری از این سرطان رایج است.

اندیشه هایش: خانم ها اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید، اضافه وزن یا چاق دارید، الکل مصرف می کنید یا توده سینه دارید، از مصرف منظم کربوهیدرات های ساده خودداری کنید. تحقیقات جدید محققان فرانسوی نشان داده است که مصرف زیاد کربوهیدرات های ساده می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را حدود ۲۰ درصد افزایش دهد و این عامل مهمی در پیشگیری از این سرطان رایج است.

به گفته زهرا حسین زاده از سرویس بهداشت اندیشه هایشوب سایت سان درباره تاثیر کربوهیدرات ها بر سرطان سینه نوشت: غلات تصفیه شده مانند برنج سفید، آرد و نان، سیب زمینی پخته، نوشیدنی های شیرین و آب میوه های صنعتی از جمله این کربوهیدرات ها هستند.

نکته مهمی که زنان برای پیشگیری از این سرطان رایج باید بدانند!

این مطالعه تفاوت بین رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی مانند میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و لوبیا را در مقایسه با کربوهیدرات‌های ناسالم در ۶۵۰۰۰ زن یائسه طی سال‌ها بررسی کرد. آنها از سرطان سینه رنج می بردند.

به گفته محققان دانشگاه پاریس، این مطالعات نشان می دهد که افزایش مصرف غذاهای گیاهی سالم می تواند از انواع سرطان سینه پیشگیری کند. با این حال، محققان خاطرنشان می کنند که رژیم غذایی گیاهی به معنای رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری نیست، بلکه تاکید کلی بر مصرف بیشتر غذاهای گیاهی نسبت به غذاهای حیوانی و کربوهیدرات ها است.

برای بسیاری از زنان، اولین علامت سرطان سینه وجود توده یا توده در سینه آنهاست و در حالی که ۹۰ درصد این توده ها سرطانی نیستند، مهم است که در اسرع وقت آنها را توسط پزشک بررسی کنید. تشخیص زودهنگام بیماری می تواند به معنای درمان موثرتر باشد. از هر سه زن یک زن سینه های خود را به طور مرتب چک نمی کند و یک پنجم از این زنان می گویند به این دلیل است که نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند.