نگرش فدراسیون ورزشی در خصوص حذف احتمالی ایران از جام جهانی – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مهدی محمد نبی در مورد ایجاد کمپین علیه ایران و درخواست از فیفا برای حذف تیم فوتبال ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و اینکه چگونه سازمان جهانی می گوید سیاست را از ورزش جدا می کند، از چنین کمپین هایی مطلع است. : در قوانین کلی فیفا، انجمن‌ها و سازمان‌های عضو آن به صراحت اعلام کرده‌اند که انجام چنین اموری غیرقانونی و غیرقانونی است.

وی افزود: به طور کلی این موضوعات معمولاً موضوعاتی است که از سوی افراد کوته فکر و فرصت طلب بیان می شود. از طرفی به دلیل اینکه تیم ملی ما در اردوی اتریش نتایج بسیار خوبی گرفت، فکر می کنم هم تیمی های ما و تیم هایی مانند انگلیس و آمریکا نکات فنی را از دست داده اند و به مسائل دیگر روی می آورند.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: به قول من دخالت فیفا در این امور جایز نیست و از نظر فدراسیون جهانی این موارد ممنوع است. تلاش این افراد برای ورزش غیرقابل شنیده و غیرقابل قبول است. ورزش محل سلامتی و جام جهانی یک رویداد بین المللی است که ملت های مختلف در آن حضور دارند. ما اصلا این بحث ها را نادیده می گیریم.

نبی گفت: همانطور که قبلاً گفتم برنامه های تمرینی و اردوهای تیم ملی مهیا است. انشاالله ۲۸ آبان در تهران یک بازی دوستانه خواهیم داشت و هر وقت قرارداد قطعی شد نام حریف را اعلام می کنم. ۲۳ یا ۲۴ آبان ماه این تیم به دوحه قطر اعزام می شود. برنامه ریزی هایی انجام شده و مینی کمپ های ما در مرکز ملی فوتبال برپا شده است. ما راه قانونی و عادلانه را در تیم ملی ترویج می کنیم. امیدوارم با تلاش بازیکنان و کارگران در جام جهانی نتیجه ای حاصل شود تا همسایگان ما دست به کارهای احمقانه نزنند.