هاشمی رفسنجانی از عصبانیت لاریجانی از مخاصمات هسته ای شدید احمدی نژاد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن خبرگزاری مدرا;

سه شنبه ۱ آوریل ۲۰۱۵
تهدیدات ناشی از اختلافات نژادی و جنایتکارانه در داخل کشور و حذف قدرت از حکومت موجب طمع و فشار خارجی شده است و موضوع دستیابی به هسته ای، مسائل حقوق بشر، تروریسم، فلسطین، لبنان و عراق دلایل بسیاری دارد. . استعمال آمریکایی و اظهارات آقای. احمدی نژاد بدبخت سرمایه تبلیغاتی زیادی در اختیار دشمن گذاشته است تا ایران را تهدیدی جدی برای امنیت جهانی معرفی کند و بدنه جدید حکومتی هیچ قدرتی ندارد. کار در خارج از کشور، و اکثر سفارتخانه های کلیدی ما سفیران و دیپلمات های مجرب ندارند.

جمعه ۳ دسامبر ۲۰۰۵
از ساعت ۸ صبح بازدید از نیروگاه اتمی نطنز را آغاز کردیم. دکتر. روحانی که اغلب به داستان های موفقیت شک دارد، نیز اذعان داشت که تا کنون موفق بوده اند. دکتر. روحانی و مهندس آقازاده در ماشین من نشستند و در مورد مسائل هسته ای صحبت کردیم. آقازاده گفت: حفظ ایران و آبادانی آن باید در اولویت باشد. من و آقای روحانی هر دو در مقابل آقای روحانی مقاومت کردیم. احمدی نژاد و اظهاراتی که از او خواسته نشده است.

دوشنبه ۲۷ دسامبر ۲۰۰۵
من در جلسه شورای امنیت دیوان عالی کشور در دفتر رهبری شرکت کردم تا راه حلی برای رسیدگی به مسائل منطقه ای و هسته ای بررسی کنم… احمدی نژاد که اغلب در این بحث ها شعار می دهد، امروز اصلا صحبت نکرد.

شنبه ۲ ژانویه ۲۰۱۵
ساعتی پیش شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا تحریم های ایران را تصویب کرد. حتی سفیر قطر نیز که به تصمیم قبلی رای منفی داد، رای مثبت داد. پدر لاریجانی برای چاره جویی به دفتر من آمد و وحشت کرده بود. وی با انتقاد از اینکه احمدی نژاد با لفاظی های نسنجیده به سیاست خارجی دامن می زند و اقتصاد کشور را متزلزل می کند، گفت: امروز به او گفته شد که با تعلیق دو آبی که در اقتصاد فعالیت می کنند موافقت کنید، اما این تصمیم پذیرفته نمی شود، او قبول کرد. قبول نکرد و اصرار کرد که آماده رفتن شود.با رهبر صحبت کنید. از من خواست که دخالت کنم و اجازه ندهم منافع ملی پایمال شود.

سه شنبه ۲۹ مارس ۲۰۱۵
وضعیت ما بدتر از سیاست خارجی است. ما تقریباً تنها هستیم، فقط چند کشور، سوریه و ونزوئلا، دوست هستند. دو تصمیم از سوی شورای امنیت علیه ما گرفته شده و مجازات هایی در نظر گرفته شده است و سومی در حال انتشار است. پتانسیل تهاجم نظامی آمریکا به ایران عمیق است و اظهارات احمدی نژاد و عدم گفتگو در وزارت امور خارجه این کار را دشوار کرده است.