هدایای مورد تایید پزشک برای کودکان


یافتن هدیه مناسب برای هر بچه ای که در لیست شما قرار دارد کار ساده ای نیست. برای کمک به شما در انتخاب بهترین انتخاب، با سه روانپزشک کودک و نوجوان از گروه پزشکی دیگنیتی هلث مرسی درباره هدایای متفکرانه و مورد تایید پزشک برای هر کودکی که در لیست خرید شما قرار دارد صحبت کردیم.

کودکان نوپا (شیرخوار ۵ ساله)

دکتر کیوسوفن چیو، دکترگروه بهداشتی الکرامه، رحمت پزشکی، سلامت رفتاری
در مورد ایمنی، قاعده اساسی برای اطفال این است که اسباب بازی باید بزرگتر از مشت کودک باشد. این برای نوزادان و کودکان زیر ۵ سال صدق می کند. مراقب اسباب‌بازی‌هایی باشید که حاوی آهن‌ربا یا باتری‌هایی هستند که کودکان می‌توانند آن‌ها را ببلعند.

پازل های سادهبازی‌هایی که شکل‌ها را آموزش می‌دهند برای کودکان کوچک‌تر عالی هستند، زیرا کشف راه‌حل‌ها به آنها کمک می‌کند تا در سنین پایین اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. به توصیه های سنی روی پازل ها توجه کنید تا مطمئن شوید که پازل برای کودک خیلی سخت یا خیلی آسان نیست. والدین باید از نشان دادن نحوه کار پازل به کودکان خودداری کنند. بگذارید خودشان بفهمند. اگر با مشکلی مواجه شدند، به آنها کمک کنید به خوبی درباره آن فکر کنند، اما این کار را برای آنها انجام ندهید.

دکتر دراگلویچالویرا درلیویک، MD، سلامت رفتاری گروه پزشکی کرامت سلامت
تعداد اسباب بازی هایی را که کودک دریافت می کند محدود کنید. کودکان خردسال می توانند خود را در بسیاری از بازی ها غرق کنند. با اجازه دادن به بچه ها فقط یک یا دو هدیه در روز، هدیه بدهید. این به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا با هر بازی سازگار شوند و از هر یک به طور جداگانه قدردانی کنند.

بازی هایی که تخیل را تقویت می کنند گزینه های عالی هستند و این بازی ها اغلب بسیار ساده هستند. عروسک هابه عنوان مثال، بازی هایی که کودکان را به خلق داستان و موقعیت تشویق می کند. آنها همچنین تعامل با دیگران از جمله والدین، مراقبان و خواهران و برادران را افزایش می دهند، که برای بهبود مهارت های اجتماعی عالی است.

دکتر کوچاردکتر سیما کوچارگروه بهداشتی الکرامه، رحمت پزشکی، سلامت رفتاری
هنگام خرید برای کودکان خردسال، همیشه خطرات احتمالی خفگی را در نظر داشته باشید. اسباب‌بازی‌های کوچک یا اشیایی که می‌توانند به قطعات کوچک تبدیل شوند را به کودکان ندهید. کودکان خردسال را هنگام بازی با هر اسباب بازی از نزدیک تماشا کنید. اگر این چیزی است که شما یا بزرگسال دیگری می توانید به کودک کمک کنید تا با آن مقابله کند، حتی بهتر!

در سال‌های نوپا، پازل‌های ساده مانند اشکال و بلوک‌ها زمان بازی تعاملی عالی را ایجاد می‌کنند. بازی هایی که تخیل را جرقه می زنند ست آشپزخانه شما همچنین می توانید هدایای عالی بسازید.

کودکان بزرگتر (۶-۱۲)

دکتر کیو
برای بچه‌های بزرگتر، بازی‌هایی را توصیه می‌کنم که به بچه‌ها اجازه می‌دهد مستقلاً کشف کنند و خودشان یاد بگیرند. از لحاظ تاریخی، بازی هایی مانند لگو در این گروه سنی بسیار محبوب است، زیرا به بازی مستقل کمک می کند.

بسیاری از کودکان، از جمله پسران، از بازی با آنها سود می برند عروسک و خانه عروسک. دادن خانه عروسک و خانه عروسک به کودکان و همچنین اجازه دادن به آنها برای ساخت لباس عروسک، می تواند خلاقیت را تقویت کند و به تقویت تخیل آنها کمک کند.

دکتر درلیویچ
برای این گروه، سعی کنید در کنار چیزی که کودک نیاز دارد، چیزی را که می خواهد به او بدهید. به عنوان مثال، کودکان “نیاز دارند” تجهیزات و لباس مدرسه. دادن هدیه ای که واقعاً می خواهد به کودک، به جای هدیه های زیاد، به خاص شدن آن کمک می کند.

بازی هایی که فعالیت را افزایش می دهند، مانند a دوچرخه یا الف اسکیت بردکودکان را تشویق کنید که از اوقات بیرون از خانه لذت ببرند، که برای سلامتی و رفاه کلی عالی است.

به جای حال سنتی، افتتاح حساب بانکی یا صندوق کالج برای کودک این فرصتی را برای گفتگو در مورد پس انداز پول ایجاد می کند. با این گزینه همیشه می توانید هدایای کوچک یا آب نبات بدهید، بنابراین کودک همچنان با لمس هدیه دریافت می کند.

دکتر کوچار
بازی های تخته ای هر اسباب‌بازی‌ای که مهارت‌های اجتماعی را تقویت کند برای کودکان بزرگ‌تر مفید است. مهم است که آنها در زندگی واقعی با دیگران تعامل داشته باشند. هدایایی که آنها را بیرون می آورد و هوای تازه را تجربه می کند برای رفاه آنها نیز مفید است.

هنر و صنایع دستی آنها به ارتقای استقلال کمک می کنند و به کودکان اعتماد به نفس در توانایی های خود می دهند. همچنین الهام بخش تخیل و خلاقیت است.

نوجوانان (۱۳+)

دکتر کیو
نوجوانان به سختی خرید می کنند. بازی هایی که به آنها اجازه می دهد اجتماعی باشند، انتخاب های خوبی هستند و اغلب با استقبال خوبی مواجه می شوند. بازی های مجازی و بازی های ویدیویی آنها لزوما “بد” نیستند، به خصوص اگر در زندگی واقعی با دوستان خود بازی می کنند. این می تواند به ایجاد مهارت های اجتماعی کمک کند. آنها همچنین می توانند فرصتی برای والدین فراهم کنند تا با فرزندان خود بازی کنند و الگوی رفتار خوب باشند.

دکتر درلیویچ
هدایایی که یادگیری را تقویت می کنند، از جمله یادگیری معنوی، برای نوجوانان فوق العاده مفید است. اگر موضوعی وجود دارد که آنها به آن علاقه دارند، به آنها چیزی بدهید تا به آنها کمک کند آن موضوع را بیشتر بررسی کنند، خواه یک فایل باشد. کتاب یا فیلم درباره موضوع، یا تجربه ای مانند سفر به یک گالری یا موزه هنری محلی.

دکتر کوچار
تعطیلات زمان خوبی برای ایجاد خاطرات با نوجوانان است. یکی از راه های انجام این کار از طریق آن است سفرها و تجربیات. همچنین زمان خوبی برای تأکید بر پاداش های مرتبط است پس دادن به جامعه. بسیاری از موسسات خیریه و غیرانتفاعی در این زمان از سال به داوطلبان نیاز دارند و این می تواند تجربه ای فراموش نشدنی و ارزشمند برای نوجوانان باشد.

مخارج با کیفیت خانواده برای نوجوانان مهم است، و من متوجه شده ام که بسیاری دوست دارند با خانواده خود بنشینند و بازی های رومیزی یا بازی های کارتی انجام دهند. این باعث ایجاد خاطرات و سنت های ماندگاری می شود که تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

درباره سلامت رفتاری گروه پزشکی کرامت مرسی بیشتر بدانیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر