هزینه طرح تربیت بدنی نوآموزان اعلام شد


دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ – ۱۱:۲۹

فاز فعالیت پایگاه های سنجش سلامت در آذربایجان غربی

تهران (پانا) – رئیس موسسه آموزش استثنایی کشور با بیان اینکه در مورد معاینه بدنی و آموزش دانش آموزان مقطع ابتدایی، نیازی به تکرار آن برای رفتن به مقطع ابتدایی نیست، از این طرح می گوید: ۶۰ هزار. تومان.

حمید طریقی حسینی در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو درباره برنامه سنجش سلامت جسمی و آمادگی دانشجویان برای دانشجویان جدیدالورود گفت: این برنامه در ۱۲۰۰ اصل و ۸۰۰ اصل ویژه و ۴۲۷ تماس برای تلفن همراه برگزار می شود. مناطق غیر متحرک سمینارها تا پایان شهریور ماه دایر است و برای دانشجویان جدیدالورود امتحاناتی ارائه می دهیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: خانواده ها به نزدیکترین مدارس مراجعه می کنند و نوبت آنها به نزدیکترین مرکز امتحانی منتقل می شود.

طرفی حسینی ادامه داد: نزدیک به ۳۰ سال است که سنجش انجام می شود و سال گذشته ۹۹.۵ درصد دانش آموزان در زمان رفتن به مدرسه این کار را انجام دادند و تلاش می کنیم امسال ۱۰۰ درصد را پوشش دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این طرح توانمندی های جسمی، ذهنی، استعداد و دانش آموزی دانش آموزان سنجیده شد، گفت: از همه دانش آموزان انتظار داریم در این طرح شرکت کنند زیرا به نفع کودکان است.

وی گفت: ممکن است در دانش آموزان ناتوانی های جسمی مانند مشکلات چشمی وجود داشته باشد اما خانواده به آنها رسیدگی نکند. موضوعات مختلفی از جمله زبان، شنوایی، سلامت دهان، پوست و مو مورد بررسی قرار می گیرد. قد و وزن پتانسیل برق هستند. مهارت ها و آمادگی تحصیلی

به گفته طرفی حسینی، پایگاه های تخصصی به موضوعاتی مانند هوشمندی فکر می کنند و برای این منظور ۶۰ هزار تومان از خانه دریافت می کنند. همچنین این طرح برای ۵ درصد از کل جمعیت فقیرترین جوامع و ۱۰ درصد نیم بها و برای دانش آموزان مسابقه رایگان اجرا می شود.

رئیس انجمن سراسری آموزش استثنایی در صداوسیما با خانواده ها مصاحبه کرد و از آنها خواست که به دانش آموزان فشار نیاورند، زیرا این طرح فقط یک آزمون معمولی است که خللی در آموزش دانش آموزان ایجاد نمی کند.

طرفی حسینی افزود: در نظر داریم این برنامه را به مقطع ابتدایی نیز تعمیم دهیم و اگر مشکلی وجود دارد باید در سنین پایین آن را پیدا کرد تا مرحله به مرحله رفع شود، به موقع است.