هزینه های سیل زدگان باید در مدت کوتاهی پرداخت شود – خبرگزاری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; احمد وحیدی شامگاه پنجشنبه در جلسه فرماندهی عملیات پیشگیری، هماهنگی و واکنش گفت: آنچه در بارندگی‌ها و سیل اخیر رخ داد باید پیگیری و با شرایط کوتاه‌مدت و بلندمدت برخورد طولانی شود.

وی با تاکید بر اینکه غرامت و هزینه ها باید در زمان کوتاهی پرداخت شود، گفت: در این راه باید با مسئولان همراه شد.

وحیدی تاکید کرد: اما برخی مسائل را باید در درازمدت مورد توجه قرار داد و به عنوان مثال نحوه جلوگیری از وقوع سیل در آینده را مورد توجه قرار داد.

وزیر کشور وقتی گفت باید مشکلات را به فرصت تبدیل کنیم، گفت: مردم بدانند که مسئولان به فکر تک تک آنها هستند.

وحیدی با قدردانی از همه کسانی که در سیل اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد تلاش کردند، ادامه داد: خوشبختانه بارندگی شدید در این استان خسارت جانی نداشت که این نشان از تلاش و کوشش است.

وی بیان کرد: برخی از مشکلات مربوط به جرایمی است که رخ داده است، مانند پرورش ماهی و در حوزه کشاورزی که مسئولان اعلام کرده اند مجوز ندارند تا این گونه مشکلات حل شود. آینده، اما آنچه ما نیاز داریم کمک فوری به مردم است.

وحیدی در ادامه با بیان اینکه خسارات زیادی به پرورش دهندگان ماهی وارد شده است، یادآور شد: تعداد زیادی از ماهیان تلف شده اند و باید به این مزارع پرورش ماهی کمک کرد و ستاد اجرایی فرمان امام در این زمینه اقدام خواهد کرد. کمک.

رئیس ستاد بحران کشور گفت: در برخی حوزه ها نیاز به تسهیلات بانکی و اعطای وام است و همه باید به مردم کمک کنند و نگذارند بیشتر از این آسیب ببینند.

وحیدی با بیان اینکه مرکز فرماندهی در هر مکانی باید کار خود را انجام دهد، گفت: مردم بدانند که مسئولان به فکر تک تک آنها هستند و بلایا و تهدیدها باید به فرصت تبدیل شوند.

وی ادامه داد: باید نحوه برخورد با سیل و سیل را بدانیم که برای ما مثل یک تمرین باشد تا ما را نترسانند.

وحیدی درباره قطع شدن راه های ارتباطی ۳۴ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه این مسیرها باید روز شنبه باز شود و در صورت نیاز به ماشین آلات از سایر استان ها کمک گرفته شود.

وی همچنین در تماس تلفنی با محرابیان وزیر نیرو خواستار تامین آب ۴۰ کیلومتری خطوط لوله و ۱۰ مخزن مناطقی شد که شبکه های آنها در اثر سیل آسیب دیده است که با موافقت وزیر نیرو موافقت شد.

وحیدی در خصوص خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی و همچنین نیاز استان به ۳۰ کیلومتر خط لوله برای آبیاری دو هزار هکتار شالیزار، سبزی و صیفی جات، تلفنی و وزیر جهاد کشاورزی این موضوع را پیگیری کرد.