22
مهر

هنوز در خانه کار می کنید؟ از هر 10 کارگر از راه دور 7 نفر انزوای اجتماعی را احساس می کنند


نیویورک – بیش از یک سال پس از انتقال به شغل دور افتاده ، هفت نفر از هر 10 کارمند در مقایسه با کسانی که در دفتر کار می کنند احساس انزوا بیشتری می کنند. این بر اساس یک نظرسنجی اخیر از 2000 کارگر خانگی است که تأثیر یک جامعه در فاصله یک سال از محل کار را بررسی کرده است.

همکاری طولانی مدت

بسیاری از موارد نادیده ساده ای مانند ملاقات های حضوری (39)) ، جشن های اداری (35)) و ساعات شادی پس از کار (34)) را گزارش کردند. برای افرادی که تازه از جایی دور شروع کرده اند کار آسانی نیست. تنها چهار درصد از کارکنان جدید در مقایسه با آموزش های شخصی فرایند دفتر آنلاین را آسان تر می دانند. دیگران گفتند که نمی دانند چگونه با همکاران خود ارتباط برقرار کنند.

این نظرسنجی که توسط OnePoll به نمایندگی از Volley انجام شد ، همچنین نشان داد 63 درصد نیز احساس می کردند از تیم خود جدا شده اند ، زیرا متوسط ​​کارکنان در آگوست 2020 احساس می کردند که ارتباط ندارند.

بازگشت به دفتر می تواند شرم آور ، ناراحت کننده باشد

تنها 14 درصد از پاسخ دهندگان می گویند هنگام کار با همکاران اعتماد به نفس بیشتری دارند. تقریباً همین تعداد (16)) معتقدند که جلسات ناگهانی هیئت مدیره شرم آور نخواهد بود ، زیرا 82 درصد از پاسخ دهندگانی که ناراحت هستند به همین دلیل از حضور در آنها اجتناب کردند.

علاوه بر این ، دو سوم به طور مستقیم با شخصی کار می کنند که نمی توانند تعدادی را انتخاب کنند و فقط با نام می شناسند.

بنابراین تیم چگونه می تواند با این مسئله کنار بیاید؟ از هر پنج نفر ، سه نفر چیزی در کیفیت روابط با همکاران ندارند و 77 درصد موافق هستند که روابط بهتر منجر به فرهنگ کاری بهتر می شود.

جاش لیتل ، بنیانگذار و مدیرعامل Volley ، در بیانیه ای گفت: “دو بزرگترین چالش در کار طولانی مدت ، فقدان ارتباط و تنهایی است.” “ما هر روز این نگرانی ها را می شنویم. به همین دلیل است که مردم به دنبال راه حل هایی مانند Volley هستند – برای بهبود روابط و توسعه روابط. ”

کار با مشکل در خانه

همکاری طولانی مدت

هنگامی که یک کارمند معمولی در طول روز بین سه وسیله ارتباطی جابجا می شود ، تنها 13 درصد از تعداد پیام های موجود در یک جعبه غافل نمی شوند. بیش از سه پنجم (64)) ارتباطات ایمیل و پست الکترونیکی را از تماس رو در رو دشوارتر می دانند ، زیرا 72 درصد نه تنها به آنچه می گویید بلکه به نحوه بیان آن نیز اعتقاد دارند.

اگرچه تقریباً همه کارکنان (91)) حداقل یک بار در روز پیام ها و ایمیل ها را دوباره تایپ می کنند ، اما 87 درصد ارتباطات هفتگی را نادرست تجربه می کنند و تقریباً نیمی (47) say) می گویند که این کار چهار بار یا بیشتر در هفته اتفاق می افتد. در حالی که با چالش های مصاحبه و ارسال ایمیل مواجه بودند ، تنها 15 درصد زمان صرف شده در جلسات را در زمان شیوع بیماری پیدا کردند.

در حقیقت ، بیش از هفت نفر از 10 نفر (73٪) هر زمان که سعی می کنند چیز مهمی را منتقل کنند ، ویدیویی در تماس ویدیویی ندارند.

لیتل اضافه کرد: “داده ها نشان می دهد که ابزارهای ارتباطی موجود آن را قطع نمی کند.” “آنها در دنیایی قدیمی با نیازهای متفاوت پرورش یافتند. تیم در حال حاضر به شیوه جدیدی برای برقراری ارتباط نیاز دارد که به آنها ثروت ارتباط مستقیم را به شکل یکپارچه می دهد. ”

آخرین خبرها

  • تعداد اسلحه های “تکان دهنده” TSA تعداد 20 ساله را در 9 ماه حفظ می کند
  • هنوز در خانه کار می کنید؟ از هر 10 کارگر از راه دور 7 نفر احساس انزوای اجتماعی می کنند
  • قضات یونایتد را از اعمال مرخصی برای کارکنان تأیید نشده منع می کنند
  • س inال در NFL این است: آیا Gruden نمایانگر فرهنگ لیبرال تری است؟
  • افسران ایندیاناپولیس با اتهامات مبالغه آمیزی روبرو هستند