وضعیت کنونی روابط ایران و ویتنام با قدرت های متفاوتی که در دو کشور وجود دارد، همخوانی ندارد


آیت الله رئیس جمهور گواهینامه سفیر جدید ویتنام را دریافت کرد:

دوشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۳۹

0̱0̱

تهران (پانا) – رئیس جمهور گفت: برگزاری منظم جلسات کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ویتنام می تواند به یافتن راه حلی برای ارتقای ظرفیت دو کشور در کشاورزی، فناوری، حمل و نقل و سایر زمینه ها کمک کند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم تایید “لانگ کوک هوی” سفیر جدید ویتنام با اشاره به روابط دوستانه تهران و هانوی گفت: وضعیت کنونی همکاری ها و روابط ایران و ویتنام با این روابط سازگار نیست. توانایی‌های متفاوت دو کشور.»

رئیس جمهور افزود: برگزاری جلسات منظم کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی می تواند به یافتن راه حلی برای ظرفیت های دو کشور در کشاورزی، فناوری، حمل و نقل و لنگ کمک کند.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه ویتنامی ها را افرادی می شناسیم که در مقابل استعمار و حکومت ایستادند و در این زمینه موضع نزدیکی داریم، گفت: تاریخ نمی تواند جنایات آمریکا علیه جامعه ویتنامی را فراموش کند.

لانگ کوک هوی، سفیر جدید ویتنام نیز در این مراسم اظهار داشت که ایرانیان مردمی صلح طلب با فرهنگ غنی و توسعه تاریخی و تاریخی غنی هستند. ایران با وجود سال ها تحریم و سرکوب، پیشرفت و موفقیت بزرگی داشته است.

سفیر ویتنام با اذعان به سیاست خارجی مؤثر جمهوری اسلامی ایران و پیشروی در توسعه روابط بین‌الملل در منطقه و جهان، گفت: ویتنام همواره روابط خوبی با ایران داشته است و ما برای بهبود آن تلاش می‌کنیم. وضعیت همکاری به ویژه در امور اقتصادی و تجاری.