22
مهر

وکلائی که به ترامپ کمک کردند از سوی کمیته 6 ژانویه دعوت شدندواشنگتن (AP) – کمیته مجلس بررسی شورش 6 ژانویه در کنگره آمریکا با صدور احضاریه ای از وکیل سابق وزارت دادگستری که خود را متحد دونالد ترامپ معرفی کرده و به تلاش های رئیس جمهور جمهوریخواه برای مخالفت با نتایج انتخابات 2020.

احضار جفری کلارک که روز چهارشنبه اعلام شد ، نشانه تحقیقات سریع کنگره بود. حداقل سه تن از مقامات دخیل در سازماندهی اعتراض قبل از شورش های خشونت آمیز ، اسناد خود را در پاسخ به احضار کمیته ارسال کردند.

تقاضای کلارک برای اسناد و شهادت بازتاب تلاش های کمیته برای بررسی نه تنها قیام مرگبار بلکه آشفتگی است که در هفته های گذشته از زمانی که ترامپ و متحدانش بر وکلای دولتی تکیه کردند تا ادعاهای بی اساس خود را متاثر کنند ، وزارت دادگستری را درگیر کرده بود. که نتایج انتخابات تقلبی بود. فعالان ترامپ در تلاش برای برهم زدن علامت پیروزی جو بایدن دموکرات به ناخدا حمله کردند.

کلارک ، دادستان کل دولت ترامپ ، به عنوان یک شخصیت برجسته ظاهر شده است. گزارش کمیته کنگره که هفته گذشته منتشر شد نشان می دهد که چگونه او تلاش های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات در وزارت دادگستری را شکست داد و در نتیجه در سطح بالاتری درگیر شد. کلارک به نوار.

بني تامپسون ، جمهوريخواه دموکرات از ميسي سي پي ، رئيس کميته ، با اعلام اين فراخوان به کلارک گفت: “تحقيقات کميته منتخب شواهد قطعي را نشان داد که شما تلاش کرديد وزارت دادگستري را در تلاش براي جلوگيري از انتقال مسالمت آميز قدرت مشارکت دهيد.”

تامپسون افزود: اگرچه ترامپ سرانجام کلارک را به عنوان معاون وکیل منصوب نکرد ، اما تلاش های کلارک “منجر به مشارکت وزارت دادگستری در اقداماتی شد که هیچ دلیل اثبات شده ای نداشت و تهدیدی برای تعلیق قانون زندگی بود.”

این کمیته عفو را برای 29 اکتبر آماده کرد و در همان تاریخ بایگانی کرد. یکی از وکلای کلارک از اظهارنظر خودداری کرد.

نظرسنجی 6 ژانویه به دنبال شواهدی از شاهدان متعدد بود ، اما خواسته های دستیاران و متحدان ترامپ می تواند با قول ترامپ برای مبارزه با اتحاد وی پیچیده شود. اینها برای منافع شخصی است.

یکی از شهود ، استیو بنن ، قبلاً به کمیته گفته است که با دستور ترامپ همکاری نمی کند ، اگرچه کمیته گفت که او با دو مقام دیگر ترامپ – مارک میدوز ، کارمند سابق کاخ سفید و مقام سابق وزارت دفاع “در تماس” است. به کاشیاپ پاتل. همچنین مشخص نیست که آیا دان اسکاوینو ، مدیر قدیمی رسانه های اجتماعی ترامپ و یکی از وفادارترین دستیارانش ، با هم همکاری خواهند کرد یا خیر.

دیگران ، هر کسی که باشند ، با هم کار می کنند ، از جمله برخی از 11 نفری که قبل از شورش ها کمپین ترامپ را سازماندهی یا کار کردند. به آنها مهلت چهارشنبه داده شد تا اسناد و مدارک را تحویل دهند ، و همچنین از آنها خواسته شد تا در یک پرونده جداگانه که توسط کمیته از این ماه پیشنهاد شده است ، حاضر شوند.

در میان کسانی که به مهلت چهارشنبه پاسخ دادند ، Lyndon Brentnall بود که شرکتش برای حفاظت از رویداد در آن روز استخدام شد. او به آسوشیتدپرس گفت: “تمام اسناد و ارتباطات درخواست شده توسط این کاغذ ارائه شد.”

برنتنال قبلاً گفته بود که شرکتش “قصد دارد” از کمیته انتخاب پیروی کند. وی گفت: “در مورد ما ، ما در یک عملیات قانونی مجاز با سرویس مخفی ایالات متحده و پلیس پارک امنیت را اداره کردیم.”

مگان پاورز و هانا سالم ، مبارز دیرینه ترامپ و کارکنان کاخ سفید ، که در مجوز مجمع 6 ژانویه به عنوان “مدیران سازمانی و رهبری” و “مدیر لجستیک و ارتباطات” ذکر شده بودند ، مستنداتی ارائه کرده اند یا قصد انجام چنین کاری را دارند.

یکی از آشنایان با پاسخ وی که به شرایط ناشناس پرداخت ، گفت: پاورز ، که به عنوان مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ فعالیت می کرد ، قصد دارد اسناد درخواستی را ارائه کرده و با کمیته ملاقات کند-اگرچه هنوز مشخص نیست که آن جلسه چه شکلی خواهد بود.

بسیاری از آشوبگران که در 6 ژانویه به کنگره حمله کردند ، پس از شرکت در حداقل یکی از اعتراضات ترامپ ، به مرکز خرید ملی حمله کردند ، جایی که وی اظهارات ناشایست خود را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرد و از مردم درخواست کرد “مثل جهنم بجنگند”.

نتایج توسط مقامات ایالتی تأیید و توسط دادگاهها تأیید شد. ویلیام بار ، وکیل شخصی ترامپ ، گفت که وزارت دادگستری هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده ای که بتواند نتایج را منحرف کند ، پیدا نکرد.

هنوز مشخص نیست که آیا سایر افراد استخدام شده قصد همکاری با یکدیگر را دارند یا خیر. سخنگوی یک کمیته روز چهارشنبه از اظهارنظر در مورد نتایج به دست آمده و تعداد 11 نفر موافق خودداری کرد.

اعضای کمیته ، از جمله نماینده وایومینگ لیز چنی ، معاون رئیس جمهور در امور جمهوری خواهان ، تهدید کرده است که علیه شاهدان نامگذاری شده ای که از پیروی از دستورات خودداری می کنند ، پیگرد قانونی خواهد داشت. رای مجلس نمایندگان این ادعاها را به وزارت دادگستری ارسال می کند ، که در مورد پیگرد قانونی تصمیم گیری می کند.

احضار کلارک پس از انتشار گزارش کمیته سنا صورت می گیرد که در ماه دسامبر و ژانویه و در زمان مبارزات انتخاباتی ترامپ و متحدانش جنجال عجیبی بر سر اولویت های قوه قضائیه ایجاد کرد.

گزارشات اکثریت دموکرات در این کمیته نشان می دهد که کلارک به عنوان مدافع داخلی بی وقفه تلاش های ترامپ و حتی معرفی متحدانش است. بر اساس لایحه ای که از مقامات گرجستان خواسته شده است که یک جلسه قانونگذاری ویژه در مورد نتایج انتخابات تشکیل دهند. کلارک می خواست نامه را ارسال کند ، اما مقامات وزارت دادگستری قبول نکردند.

تامپسون نوشت: “ما باید نقش آقای کلارک را در این تلاش ها در وزارت دادگستری درک کنیم و بفهمیم چه کسانی در دولت مشارکت داشتند.”

دو سازمان دهنده دیگر ، علی الکساندر و ناتان مارتین ، و همچنین سازمان آنها “دزدی را متوقف کنید” نیز برای اسناد و مدارک ، که باید در 21 اکتبر اعلام شود ، فراخوانده شدند.

اسکندر روز دوشنبه در تلگرام پست نوشت که این کمیته “از افراد بد ایمان دعوت می کند”.

وی افزود: “آیا این کمیته منتخب درست است؟” همه منتظرند که من چه کار کنم. “

__

کولین از نیویورک و اسمیت از پروویدنس ، رود آیلند گزارش دادند.

حق چاپ 2021 Associated Press. همه حقوق محفوظ است.

آخرین خبرها

  • وکلائی که به ترامپ کمک کردند از سوی کمیته 6 ژانویه دعوت شدند
  • شهرستان اورگان مملو از گلدان های غیرقانونی شد و اعلام کرد که این یک اورژانس است
  • رئیس پلیس شیکاگو از پلیس خواست در برابر دستور واکسن مقاومت کند
  • تعداد اسلحه های “تکان دهنده” TSA تعداد 20 ساله را در 9 ماه حفظ می کند
  • هنوز در خانه کار می کنید؟ از هر 10 کارگر از راه دور 7 نفر احساس انزوای اجتماعی می کنند