ویژگی های یک ازدواج خوب از نظر دکتر. فهیمه رضایی


در هر مرحله از زندگی، ما درگیر چالش انتخاب هستیم. یکی از مهم ترین تصمیمات افراد انتخاب شریک زندگی است که این توصیه ازدواج است که به افراد کمک می کند تا با توجه به شرایط و شخصیت خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

ویژگی های یک ازدواج خوب از نظر دکتر.  فهیمه رضایی

در هر مرحله از زندگی، ما درگیر چالش انتخاب هستیم. یکی از مهم ترین انتخاب هایی که مردم انجام می دهند، انتخاب دوست در زندگی است. مشاوره ازدواج این به افراد کمک می کند تا با توجه به شرایط و شخصیت خود بهترین انتخاب را داشته باشند.

ازدواج موفق به چیزهای زیادی بستگی دارد، اگرچه فرهنگ و سنت هر کشور و حتی هر خانواده متفاوت است، اما ویژگی های یک ازدواج موفق در بین آنها یکسان است.

امروزه به دلیل بسیاری از روابط مختلف قبل از ازدواج، افراد به تفاوت های افراد توجه نمی کنند، در واقع باید توجه داشت که این تفاوت ها رابطه را برای آنها جذاب می کند و افراد را برای کشف شخص دیگری به عنوان یک فرد موفق متحد می کند. . ازدواج، شباهت ها مهم تر از تفاوت هاست.

در واقع آنها وارد زندگی مشترک می شوند و با اختلافات و کشف یک فرد دیگر جذب می شوند اما پس از پایان این کشف و فروکش اولین شادی با مشکلات زندگی مشترک روبرو می شوند.

ویژگی های یک ازدواج خوب از نظر دکتر.  فهیمه رضایی

ازدواج تضمینی موفق خواهد شد!

تضمین موفقیت آمیز بودن یا نبودن ازدواج دشوار و تقریباً غیرممکن است و متخصص به شما تضمین نمی کند که در آینده خوشحال خواهید شد یا خیر، اما دانش عملی و مهم در امر زندگی مشترک را به شما آموزش می دهد. . می توانید از شیوه زندگی در کنار همسرتان لذت ببرید، همچنین مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند که فرد مقابل را عمیقا بشناسید و به خطراتی که ممکن است در زندگی مشترکتان وجود داشته باشد پی ببرید. مطالعات نشان داده است که مشاوره قبل از ازدواج ازدواج. افزایش شانس موفقیت ازدواج تا ۳۰ درصد

مهمترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج

مسائل مالی

آیا منبع اصلی درآمد تنها بر عهده یک نفر است یا با هم شرکت خواهید کرد؟ چگونه همه در زندگی پول خرج خواهند کرد؟ هر فرد با پول چقدر در زندگی خرج می کند یا پس انداز می کند آیا می خواهید یک حساب مشترک با هم داشته باشید؟ آیا خانواده ها به شما کمک مالی خواهند کرد؟ وقتی شما یک فرزند خانم خانه دار دارید که باید مدتی از کودک حمایت و مراقبت کند و حضور پررنگی داشته باشد، چگونه می خواهید مشکلات مالی را حل کنید؟

باورها

یکی از سؤالات مهم این است که دو طرف تا چه اندازه به مبانی دینی اعتقاد دارند و تا چه اندازه به آن پایبند هستند. به راستی، فردی که در خانواده و شخصیت خود شالوده تفکر دینی دارد، با فردی که به اصول و احکام دینی اعتقاد ندارد، نمی تواند زندگی سالمی داشته باشد. با این حال، آداب و رسوم افراد قابل تغییر نیست، شاید این دو نفر بتوانند نظرات یکدیگر را درک کنند، اما ممکن است ازدواج آنها از جمله ازدواج هایی باشد که در خطر بزرگی قرار دارد.مشاوره ازدواج شناخت دیدگاه های مشترک و متفاوت زوجین لازم و ضروری است.

بسیاری از زوج ها نیز برای مشاوره پیش از ازدواج به عبادتگاه ها و کشیش های خود می روند. این ایده خوبی برای کسانی است که ایمان مشابهی دارند و معتقدند که این بخش مهمی از رابطه آنهاست. با این حال، برای زوج هایی که اعتقاد مشابهی ندارند یا اینکه یکی از شرکا مذهبی است و دیگری مذهبی نیست، مهم است. مطابقت مذهبی می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود

میل جنسی

این هم یکی از مواردی است که باید بین هر دو نفر مطرح شود و باید بررسی شود که زن و مردی که می خواهند ازدواج کنند از نظر میل جنسی چگونه هستند و چقدر به رابطه جنسی اهمیت می دهند. در واقع اگر یکی میل و نیاز زیاد و دیگری کمتر داشته باشد دچار مشکل می شود

روش های ارتباطی

آیا هنگام مذاکره عصبانی می شوید یا پرخاشگر؟مدل حل مسئله شما در مواجهه با مشکل چیست؟

چگونه برای تعطیلات خود برنامه ریزی می کنید؟

درست است که هیچ دو نفری ۱۰۰ درصد توافق نخواهند داشت، اما مهم این است که خطوط قرمز و ارزش ها می تواند یکسان باشد؟

چگونه می توانید به توافق برسید و بتوانید با هم ارتباط برقرار کنید؟ آیا شما فردی هستید که فرار می کنید و تنش را نادیده می گیرید و از مسائل و مشکلات خود دوری می کنید یا صادقانه احساسات خود را ابراز می کنید و غمگین می شوید و با قدرت مشکل را حل می کنید.

مواردی که ذکر شد حقایق ثانویه بود، واضح است که موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد، اما فقط موارد اساسی ذکر شده است که از طریق مشاوره قبل از ازدواج مورد اعتراض قرار گرفته و مشخص می شود و طبق آن مراجعان چه می گویند. که با توجه به خطرات ارائه شده توسط روانشناس تصمیم به ازدواج می گیرند برای مصاحبه می توانید با شماره های ۸۸۳۷۷۸۱۶-۰۲۱ و ۸۸۳۷۰۰۶۰-۰۲۱ تماس بگیرید.