و پرسپولیس؛ سلاح مخفی کی روش قطر ۲۰۲۲ استمحمدحسین کنعانی زادگان یکی از لژیونرهای فوتبال ایران است که در لیگ ستارگان قطر و تیم الاهلی حضور دارد. این مدافع که در لیست کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پرتغال برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات حضور داشت، پس از جدایی از تیم ملی توسط دراگان اسکوچیچ به عنوان بازیکن دائمی دعوت شد.

بازگشت مرد پرتغالی نیز او را در لیست بازدیدکنندگان جام جهانی قرار می دهد. بازیکنی که این فصل را طوفانی آغاز کرد و توانست در هفت بازی ۴ گل برای تیمش در لیگ ستارگان به ثمر برساند، ۴ گل هر چند سه گل از محوطه جریمه و یک گل از بازی آزاد خارج شد اما حالا او هفتمین گلزن برتر لیگ قطر تا کنون است. رقمی که پرتغالی ها را به هوشمندی مدافع فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امیدوار می کند.

جام جهانی ۲۰۲۲ کمتر از دو ماه دیگر به میزبانی قطر برگزار می شود. مسابقات ویژه به دلیل فصل مسابقات و آب و هوای محلی از تابستان به پاییز منتقل شد. از این رو کشورهایی مانند ایران که بازیکنانی در تیم های قطر دارند از مزیت بالایی برخوردارند زیرا بازیکنان مذکور با آب و هوای منحصر به فرد قطر آشنا هستند و این باعث برتری نسبی آنها نسبت به سایر تیم ها می شود.به خصوص گروه های اروپایی از آب و هوای سرد سبز در آن زمان با دمای نسبتاً معتدلی به قطر می رسد که تیم تحت هدایت کی روش به دلیل داشتن لژیونر در تیم های قطر از این مزیت برخوردار است.

در واقع باید منتظر ماند و دید چند نفر از لژیونرهای کشورمان که در این کشور بازی می کنند در لیست نهایی مستر سی کیو برای حضور در بیست و دومین دوره مسابقات Ice The world انتخاب می شوند. باید دید کنعانی زادگان تا قبل از شروع جام جهانی چه عملکردی از خود نشان خواهد داد.