پاسخ عطریانافر به سخنان جنجالی لیلاز: ایران به دنبال بمب اتمی نیست – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمد عطریانفر درباره اظهارات اخیر لیلاز مبنی بر حرکت به سمت دانش ساخت بمب اتم بیان کرد: من به صحبت های خود آقای لیلاز عمل نکردم اما اگر این اظهارات جزو غرامت های روانی ایشان باشد باید بگویم ارتش ایران نمی کند. ایمان داشتن. چنین عقیده ای.. این نظر به این معنی است که کاتولیک بیشتر از پاپ است. امروز شاخه مهم سپاه پاسداران در سیاست منطقه بسیار فعال است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی می تواند حافظ برخی دستورات سیاست خارجی باشد، اما هیچ کشوری اول به زبان زور صحبت نمی کند، بلکه پیگیر گفتگو و مذاکره است و اگر چاقویی در مذاکرات باشد، می تواند به سمت حفاظت و دفاع برود. توانایی نظامی تا زمانی که گفتمان سیاسی منصفانه و مؤثر باشد، هیچ فرد عاقلی ترک گفت وگو را توصیه نمی کند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۶۱ که موضوع هسته ای در ایران جدی شد، رویکرد مسئولان کشورمان و رهبر انقلاب سیاسی بوده و نظامی حرف اول رهبران ما نیست. البته، قابلیت امنیتی پشتوانه بحث های ما است، اما در ابتدا کسی صحبت نکرد. زور جایگزین مذاکره نیست.

وی درباره لزوم اجماع در داخل کشور درباره توافق هسته ای گفت: فرقی نمی کند که چه کسی در کشور با طرف های دیگر موافق است. من شخصاً علاقه مند هستم که دولت در این زمینه به موفقیت برسد و مذاکرات به پایان برسد زیرا این توافق به نفع عموم است.