پرداختن به اثرات منفی تغییر اقلیم در برنامه هلال احمر


پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۲۹

آین تحمیل تعلیمه-نامه منزارت عرض المزید و بروشه و جمیعه هلال احمر جموهری اسلامی یران

تهران (پانا) – رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از ارتقای همکاری با سایر سازمان ها به منظور جلوگیری از اثرات تغییرات اقلیمی استقبال می کنیم، زیرا اقدامات این جمعیت به کمک های بشردوستانه و پس از حادثه محدود نمی شود. نجات.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی عمومی هلال احمر، پیرحسین کولیوند گفت: افزایش بارندگی های شدید خارج از فصل همزمان با خشکسالی یکی از اثرات منفی تغییر اقلیم است و هلال احمر به نام منطقه نامگذاری شده است. حوادثی مانند سیل رخ می دهد، در حالی که مبارزه با اثرات تغییر سطح آب و جلوگیری از خطرات ناشی از آن از دیرباز در اولویت هلال احمر بوده است.

وی افزود: پس از کنفرانس جهانی تغییر اقلیم در گلاسکو اسکاتلند در سال گذشته، امسال این کنفرانس بزرگ بین المللی در شرم الشیخ مصر برگزار می شود و وزیر تعاون ملت این کشور پیش از این از ایرانیان خواسته بود. هلال احمر. سازمان برای تجارب این جامعه در دو حوزه مسئولیت و پیشگیری از خشکسالی و سیل ناشی از تغییرات اقلیمی و تهیه آنها به عنوان راهکارهای عملی و منطقه ای توسط رهبران جهان در کنفرانس شرم الشیخ ارائه شد.

کولیوند ادامه داد: پیش بینی می شود مشارکت و همکاری بیشتر در داخل کشور برای جلوگیری از وقوع سیل و بحران خشکسالی با جمعیت هلال احمر ایجاد شود.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح هایی مانند “نظرآب” در تابستان هرساله سعی در کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در مناطق پست کشور دارد و امسال نیز تمرکز این طرح بر تامین آب شرب سالم و پایدار برای روستاهای آسیب دیده خواهد بود. . با فشار آب..

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: هلال احمر ملی با اتکا به تجربیات خود و همکاران خود بین المللی و همکاری و همکاری توانایی انتقال تجربیات بین المللی برای جلوگیری از سیل های مخرب در خارج از فصل بارندگی را دارد. نهادهای مسئول در کشور برای پیشگیری و افزایش آمادگی در برابر این بلایا