23
مهر

پرسش و پاسخ: پشت لا نینا است و در شرق خشک خوب نیستطی دو سال آینده ، جهان در حال ورود به رویداد جدید آب و هوایی در لا نینا است. این می تواند به بخش هایی از آمریکای غربی خشک و سوزان آسیب برساند و فصل طوفان های اقیانوس اطلس را طولانی کند.

تنها پنج ماه پس از پایان La Nina که در سپتامبر 2020 آغاز شد ، اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده اعلام کرد که سرد شدن جدیدی از اقیانوس آرام رخ می دهد.

خنک سازی طبیعی لا نینا در قسمت هایی از اقیانوس آرام نقطه عطفی در شکل گرمتر ال نینو و تغییرات آب و هوای جهانی طی ماه ها و گاهی سال ها است. اما تغییر در مکان های مختلف متفاوت است و نامشخص است ، فقط یک روند است.

طبق مطالعه ای در سال 1999 ، لا نیناس معمولاً بیشتر از ال نینوس و شرایط خنثی در ایالات متحده خسارت وارد می کند. این مطالعه نشان داد که لا نیناس به طور متوسط ​​2 ، 2 تا 6/5 میلیارد دلار به کشاورزی ایالات متحده خسارت وارد کرده است.

آیا کشور به دست خواهد آمد و هنوز کتک خواهد خورد؟

مایک هالپرت ، معاون مرکز آب و هوا در NOAA ، گفت 57 درصد احتمال وجود لا نینای معتدل وجود دارد و تنها 15 درصد قوی خواهد بود. او گفت سخت تر از سال گذشته نخواهد بود زیرا سال دوم بازگشت لا نیناس اغلب اولی را از دست می دهد.

هالپرت گفت ، انتظار می رود این لا نینا در بهار ضربه بزند.

این به چه معناست؟

برای یک سوم جنوبی کشور و به ویژه منطقه غربی ، لا نینا اغلب به معنای هوای خشک تر و گرمتر است. دو سال پیش غرب یک خشکسالی بزرگ را تجربه کرد که دو سال پیش بدتر شد.

هالپرت گفت ، اما برای شمال غربی – واشنگتن ، اورگان ، شاید مناطق آیداهو و مونتانا – لا نینا به معنی باران و کاهش خشکسالی است.

هالپرت گفت: “برای آنها خوب است ، شاید برای مرکز جنوبی کالیفرنیا چندان خوب نباشد.”

دره اوهایو و دشتهای شمالی ممکن است مرطوب و سردتر باشند. زمستان لا نینا همچنین تمایل دارد در زمستان برف را به سمت شمال ببرد ، در حالی که مکانهایی مانند آتلانتیک میانی اغلب برف سنگین نمی بارد.

در دوران HURRICANE ATURANTIC چطور؟

در طول سال گذشته در لا نینا ، آتلانتیک با بیش از 30 طوفان رکورد زد. امسال ، بدون لا نینا ، فصل هنوز بیش از 20 بار طولانی تر از حد معمول بود و یک نام باقی مانده در لیست اولین مورد استفاده نشد. نام ها: واندا

هالپرت گفت: “دو هفته گذشته آرام بود اما” امیدوارم دوباره این کار را انجام دهم. ” فقط ساکت بودن ، به این معنا نیست که در اکتبر و نوامبر طوفان های بیشتری را شاهد نخواهیم بود. “

لا نیناس فصول آتلانتیک را قوی تر می کند زیرا عنصر اصلی تشکیل طوفان ، باد در نزدیکی قله های آنها است. ال نینو منجر به بسیاری از بادهای دیگر می شود که طوفان ها را از بین می برند ، در حالی که لا نینا بادهای کمتری دارد و به طوفان امکان توسعه و رشد می دهد.

بقیه دنیا چطور؟

هالپرت گفت ، بیشتر مناطق جنوب شرقی آسیا و شمال استرالیا در لا نینا مرطوب هستند – و این در اندونزی در حال حاضر مشهود است. آفریقای مرکزی و جنوب شرقی چین اغلب خشک هستند.

انتظار می رود در غرب کانادا ، جنوب آلاسکا ، ژاپن ، شبه جزیره کره ، غرب آفریقا و جنوب شرقی برزیل هوا سردتر باشد.

___

ست بورنشتاین را در توییتر دنبال کنید:borenbears.

___

وزارت بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم هوارد هیوز حمایت می کند. AP تنها مسئول همه محتویات آن است.