پرسپولیس ۳۰ درصد شانس قهرمانی دارد!/ اصلا از بازیکن باتجربه تیم این انتظار را نداشتمخبرورزشی –

خبرورزشی- دیدار پرسپولیس و ذوب آهن درحالی با تساوی یک بریک به پایان رسید که کاپیتان پیشین پرسپولیس معتقد است قبل و بعد این بازی بیشتر تحت تأثیرفضای مجازی بوده است.

 چرا پرسپولیس نتوانست برابر ذوب آهن برنده از زمین خارج شود؟

 متأسفانه بد جایی پرسپولیس امتیاز از دست داد. خود من اصلا فکرش را نمی کردم اما به نظرم بیشتر از هرچیز این مسابقه تحت تأثیرفضای مجازی بود. اینستاگرام فوتبال ما را نابود کرده است.

 یعنی چی؟ بیشتر توضیح می دهید؟

 قبل از بازی برخی ها اتهامات زشتی به مهدی تارتار زدند که چون پرسپولیسی است به تیم سابقش به اصطلاح راه می دهدو از این حرف ها اما دیدید چقدر با شرف بازی کرد. این حملات و حاشیه های فضای مجازی واقعا زشت است.

 زمان بازی شما اینستاگرام نبود؟

 خدا را شکر زمان بازی ما ایسنتاگرام و این مسائل نبود. الان می بینیم به پرسپولیس قهرمان ۵ دوره گذشته لیگ برتر و تیم دوم جدول حمله می شود. آیا این کار درستی است؟

 به هر حال همه از پرسپولیس انتظار قهرمانی دارند؟

باید شرایط را هم در نظر گرفت. پرسپولیس و یحیی گل محمدی انواع و اقسام مشکلات را پشت سر گذاشتند. چند بازیکن کلیدی جدا شدند، پنجره نقل و انتقالات باشگاه به دلیل شکایت خارجی ها بسته شد. مشکلات مالی خیلی تیم را اذیت کرد و بازیکنان جدید هم نتوانستند خودشان را با شرایط وفق دهند. خیلی مسائل دست به دست هم داد تا شرایط برای پرسپولیس سخت تر از فصول گذشته شود. با این حال هنوز این تیم یکی از شانس های قهرمانی است و این را نباید فراموش کنیم.

 بی رودربایستی پرسپولیس چند درصد شانس قهرمانی دارد؟

 الان ۳۰ درصد!

 چرا ۳۰ درصد؟

 شاید درصد گذاشتن روی شانس قهرمانی آن هم در فوتبال کار درستی نباشد اما این ۳۰ درصد هم به خاطر بازی با سپاهان است.

 چرا؟

 اگر ما نتوانیم شنبه آینده سپاهان را شکست دهیم دیگر قهرمانی استقلال روی شاخش است! ما نباید جلوی سپاهان مثل ذوب آهن بازی کنیم.

مشکل بازی با ذوب آهن چه بود؟

 متأسفانه پرسپولیس گل بد می خورد. یک تیم برای قهرمانی نباید زیاد گل بخورد اما متأسفانه مقابل ذوبی ها غافل شدیم. خود یحیی گل محمدی هم یک بار در مصاحبه اش گفت که تیم مدعی قهرمانی نباید این قدر گل بخورد. خیلی حیف شد چون اگر ذوب آهن را می بردیم شرایط خیلی فرق می کرد.

 عملکرد خط دفاع پرسپولیس چطور بود؟

سید جلال و بقیه بازیکنان خط دفاع به ویژه حامد لک بد نبودند. حامد لک یکی دو موقعیت مسلم را از حریف گرفت و روی گلی هم که خورد به نظرم اصلا مقصر نبود. مشکل این بود که ما از موقعیت های خودمان به ویژه در نیمه دوم استفاده نکردیم. انگار هفته سوم لیگ است و بچه ها فکر نمی کردند هر اشتباهی ممکن است جام قهرمانی را از آنها بگیرد.

 درباره اعتراض رامین رضاییان به تعویض خودش چه نظری دارید؟

من اصلا از رامین رضاییان انتظار آن حرکت را نداشتیم. رامین بازیکن بزرگ، حرفه ای و با تجربه ای است. شما کجا دیده اید مسی یا رونالدو هنگام تعویض در زمین بمانند و اعتراض کنند؟ او باید بلافاصله بیرون می آمد تا نفر جدید وارد شود. هر چند فکر می کنم آن حرکت تحت فشار بوده باشد.

 بعد از پایان بازی هم از کادرفنی عذرخواهی کرد؟

به هر حال خود بازیکن هم متوجه اشتباهش می شود. رامین رضاییان یکی از بزرگ ترهای پرسپولیس و بازیکن فیکس تیم ملی ایران در جام جهانی بوده است. جوان ترهای تیم او را نگاه می کنند و باید مراقب رفتارش باشد. همین که خیلی زود متوجه اشتباهش شد و به صورت رسمی جلوی دوربین های تلویزیونی و خبری عذرخواهی کرد نشان دهنده پشیمانی و شهامت اوست. امیدوارم رامین در بازی با سپاهان اصفهان جبران مافات کرده و نمایش خوبی ارائه دهد.

 عملکرد استقلالی ها را چطور دیدید؟

 یکی از مهم ترین ویژگی های این استقلال کم گل خوردن است. تیمی که کم گل بخورد یا بهتر بگویم سخت گل بخورد شانس بیشتری برای قهرمانی دارد. تیم فرهاد مجیدی البته فکر می کنم به کمک گابریل پین مربی ایتالیایی خودش سازماندهی دفاعی خوبی دارد. راحت گل نمی خورد و تیمی که گل نخورد بالاخره گل می زند. الان استقلالی ها شانس زیادی برای قهرمانی دارد هرچند باید دید برابر فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک و مس رفسنجان چه می کنند؟! همچنین پرسپولیس باید حواسش به خودش باشد و سپاهان را به هر شکل ممکن ببرد. باقی اش دیگر دست آن بالایی است.