21
مهر

پزشکان رومی در بحبوحه شیوع ویروس “اشک ناامیدی” را منتشر کردندبخارست ، رومانی (AP)-پزشکان رومی روز چهارشنبه نامه سرگشاده ای با عنوان “فریادهای ناامیدی” صادر کردند زیرا سیستم بهداشت و درمان شلوغ و رو به وخامت این کشور با افزایش بیماری و مرگ و میر ناشی از کروناویروس روبرو است.

دانشکده پزشکان بخارست ، یک سازمان غیردولتی که نماینده پزشکان در پایتخت رومانی است ، در نامه ای که به رومانیایی ها ارسال کرده است گفته است که سیستم پزشکی “به محدوده رسیده است” و نرخ پایین واکسیناسیون “بی اعتمادی” را در میان پزشکان و پزشکان نشان می دهد. جمعیت به

در این نامه آمده است: “ما بسیار می ترسیم زیرا هر روز صدها بیمار در بیمارستان های رومی می میرند.” “ما بسیار ناامید هستیم ، زیرا متأسفانه بارها شنیده ایم: من نمی توانم نفس بکشم … من واکسینه نشده ام.”

رومانی ، کشوری با 19 میلیون نفر جمعیت ، عضو اتحادیه اروپا با کمترین میزان واکسن COVID-19 است. تنها 34 درصد از بزرگسالان آن کاملاً غیرقانونی وارد شده اند ، در حالی که میانگین اتحادیه اروپا 74 درصد بود.

روز سه شنبه ، رومانی همه گیری های روزانه را گزارش کرد ، نزدیک به 17،000 مورد تایید شد و 442 نفر جان باختند. داده های مقامات بهداشتی نشان می دهد که بیش از 90 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا که در هفته گذشته جان خود را از دست داده اند هنوز واکسن کووید -19 را دریافت نکرده اند.

در نامه ای از پزشکان بخارست آمده است: “ما هر روز چشم های غم انگیزی را می بینیم: بیماران در حال مرگ ، خانواده هایی که رنج می برند ، پزشکانی که به حداکثر قدرت خود رسیده اند.”

فشار بر بیمارستان ها باعث شد مقامات روسی هفته گذشته درمان غیرپزشکی را به مدت 30 روز متوقف کرده و از اتحادیه اروپا درخواست کمک کنند.

یانز لنارچیچ ، از کمیسیون مدیریت بحران ، هفته گذشته گفت که 250 پزشک اکسیژن را به رومانی اعزام می کند ، که روز سه شنبه 5200 مورد مرگ مونوکلونال را از ایتالیا دریافت کرد. همچنین ده ها بیمار COVID-19 این هفته به بیمارستان های اصلی مجارستان اعزام می شوند.

دراگوس زاهاریا ، اولین پزشک در موسسه پنومولوژی ماریوس نستا در بخارست ، معتقد است که مقامات رومی باید “شخصیتی محبوب” برای رهبری توزیع واکسن های ملی داشته باشند.

زهاریا به آسوشیتدپرس گفت: “فقط مردان ناشناس در این مبارزه رهبری می کنند.”

___

این نسخه مرجع شهر را به خط ششم بخارست و نه بوداپست تصحیح می کند.