پلت فرم دارویی هند Retellio تحویل دارو بدون سرنشین را به صورت خلبان انجام می دهدبازار داروی دیجیتال Retailio در ارتباط با شرکت تدارکات هواپیماهای بدون سرنشین Redwing Labs، تحویل دارو با پهپاد را آزمایش کرده است.

این برنامه آزمایشی در منطقه چیککابالاپور کارناتاکا اجرا شد. پهپاد هیبریدی VTOL (برخاست و فرود عمودی) با میانگین سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت و وزن محموله تا دو کیلوگرم، مسافت تقریباً ۱۰ کیلومتری بین گوریبندور و مرکز مراقبت های بهداشتی اولیه حصور را در ۸ دقیقه طی کرد. .

این برنامه عمدتاً بر تحویل داروهای حیاتی ضروری به بیمارستان ها در کمتر از ۱۰ دقیقه با حفظ زنجیره سرما و سایر استانداردها متمرکز بود.

Retailio توزیع کنندگان و شرکت های دارویی را از طریق پلت فرم آنلاین خود به هم متصل می کند. در بیش از ۱۰۰ شهر با شبکه ای متشکل از بیش از هزار شرکت داروسازی، حدود ۳۰۰۰ توزیع کننده و حدود ۱۰۰۰۰۰ داروخانه، بیمارستان و خانه سالمندان حضور دارد.

چرا مهم است

دسترسی یکی از بزرگترین نگرانی های سیستم مراقبت های بهداشتی هند است. با توجه به کمبود متخصصان پزشکی که در نظر گرفته شده است، شاهد این امر است تحقیق، زیر آستانه تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی.

میثیل جین، مدیر عامل شرکت Retailio، گفت: “چشم انداز ادغام پهپادها در اکوسیستم مراقبت های بهداشتی گامی حیاتی به سوی تحویل کارآمد دارو است.”

این مقام شرکت با ادعای موفقیت تحویل پهپاد آزمایشی خود گفت، فرصت هایی برای ارائه تجهیزات مراقبت های بهداشتی به مناطق دور افتاده در سراسر کشور باز شده است.

روند بزرگ

از زمان آزادسازی سیاست هواپیماهای بدون سرنشین خود در سال گذشته، هند اولین تحویل تجهیزات پزشکی از جمله واکسن‌های کووید-۱۹ را با هواپیماهای بدون سرنشین خود در سپتامبر مشاهده کرد. آزمایش یک ماهه پروژه Sky Medicine توسط مجمع جهانی اقتصاد با مشارکت دولت ایالت تلانگانا، واحد فناوری بهداشت در بیمارستان جهانی Apollo Healthnet و مرکز تحقیقات دولتی NITI Aayog سازماندهی شد. تحویل واکسن توسط پهپاد نه تنها اولین بار در نوع خود در سراسر کشور بود، بلکه اولین بار در آسیا بود.

دو ماه بعد، Tech Eagle سازنده پهپاد، همراه با دولت ایالتی مگالایا، تحویل دارو را از طریق یک پهپاد هیبریدی VTOL که مسافت ۲۵ کیلومتری را در کمتر از ۲۵ دقیقه طی کرد، آزمایش کردند.

دولت آروناچال پرادش هفته گذشته اعلام کرد که مشتاقانه منتظر آزمایش هواپیماهای بدون سرنشین برای ارائه مراقبت های بهداشتی و جنگل کاری است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر