پنج روش موثر برای مقابله با آکنه نوجوانان – وبلاگ Credihealth


آکنه نوجوانی می تواند یک تجربه شرم آور و خسته کننده باشد. با این حال، می توانید راهی برای غلبه بر آن پیدا کنید. در زیر چند روش برای مدیریت مشکل وجود دارد:

از برداشتن آکنه خودداری کنید

دوری از برداشتن یا خاراندن آکنه ممکن است دشوار به نظر برسد، اما نباید مشکل را تشدید کنید. اگر آکنه شما شروع به احساس خارش یا تحریک کرد، عاقلانه است که از چیزی ملایم استفاده کنید. آلوئه ورا عنصری است که می تواند آکنه شما را تسکین دهد و همزمان التهاب را از بین ببرد. بنابراین، ممکن است بخواهید به دنبال برخی محصولات حاوی آلوئه ورا باشید تا به شما کمک کنند.

سعی کنید از پروبیوتیک ها استفاده کنید

پروبیوتیک ها برای رفع مشکلات آکنه بسیار عالی هستند. آنها برای تنظیم تعادل pH پوست شما و همچنین دفع استرپتوکوک سالیواریوس، استرپتوکوک ترموفیلوس و موارد مشابه عالی هستند. آ کیت ۵ مرحله ای مراقبت از پوست پروبیوتیک ممکن است همان چیزی باشد که برای حل هر مشکلی که آکنه دارید به آن نیاز دارید.

گاهی اوقات، آکنه به دلیل چرب بودن پوست ایجاد می شود. بنابراین، باید مطمئن شوید که صورت خود را روزانه تمیز می کنید. اگر پوست شما به خصوص چرب است، ممکن است بخواهید این کار را دو بار انجام دهید. با این حال، باید مطمئن شوید که صورت خود را با چیزی که می تواند پوست شما را تحریک کند تمیز نکنید. لیمو، روغن زیتون و روغن آووکادو چند ترکیب عالی هستند که می توانند برای مدیریت مشکل آکنه شما به خوبی عمل کنند.

همچنین می توانید به دنبال اقلام فروخته شده در فروشگاه های زیبایی باشید که می توانند به شما کمک کنند. علاوه بر این، ممکن است بخواهید هر زمان که عرق می کنید، شستن صورت خود را تمرین کنید. اجازه ندهید عرق برای مدت طولانی روی صورت شما بماند زیرا می تواند علائم شما را تشدید کند.

  1. سعی کنید از نور خورشید دوری کنید

قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید می تواند علائم آکنه را تشدید کند و باعث ایجاد مشکلات پوستی دیگر مانند آفتاب سوختگی شود. بنابراین، باید مراقب زمانی که در آفتاب می گذرانید و محصولات مراقبتی که هر زمانی که مجبور به سپری کردن آن هستید، باشید. همچنین باید از تخت‌های برنزه اجتناب کنید، زیرا می‌توانند شما را در معرض اشعه ماوراء بنفش خطرناک قرار دهند که باعث بدتر شدن وضعیت شما می‌شود.

  1. از محصولات ملایم استفاده کنید

باز هم، باید اطمینان حاصل کنید که در حالی که این دوران سخت را پشت سر می گذارید، از محصولات ملایم روی صورت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما باید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی الکل یا مواد خشن که مشکل را تشدید می کند، نباشد. مراقب محصولاتی باشید که خریداری می کنید و اینکه آیا آنها برای شما مفید هستند یا علائم شما را تشدید می کنند. یک گروه سختگیرانه از فرآیندهای مراقبت روزانه از صورت را رعایت کنید، و در عرض چند هفته نتایج را خواهید دید. تسلیم نشوید زیرا می توانید مشکل آکنه را حل کنید.

امروز آکنه خود را کنترل کنید

اکنون با چند روش موثر برای مدیریت آکنه در صورتی که به یک مزاحم ناخواسته در زندگی شما تبدیل شده است، می دانید. نکات ذکر شده در بالا را دنبال کنید، و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به چهره زیبای خود پیدا خواهید کرد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر