پنج نوع ایمپلنت دندان و زمان استفاده از آنها – بلاگ Credihealth


وقتی صحبت از فرزهای دندانی به میان می‌آید، آنها در اشکال، اندازه‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام مزایای خاص خود را دارند. برخی از افراد در برخی موارد بهتر هستند، اما تصمیم گیری درست برای موفقیت اقتصادی عمل شما بسیار مهم است. ما پنج نوع مختلف دندانپزشکی را بررسی کرده ایم زمزمه عملیاتی و به شما اطلاعاتی می دهد تا به شما در انتخاب گزینه مناسب برای عمل دندانپزشکی یا ارتودنسی کمک کند.

  1. فرزهای الماس

این ها با هندپیس های سرعت بالا استفاده می شوند. از آنجایی که الماس یکی از سخت ترین مواد شناخته شده است، از این فرزها به طور معمول برای برش زیرکونیا یا آسیاب چینی استفاده می شود. فرزهای الماسی در اشکال و شن های مختلف از بسیار ریز تا درشت بسیار در دسترس هستند. فرزهای الماسی هنگام برش پرسلن ترمیمی بسیار موثر هستند. آنها در روکش ها و روکش های روکش استفاده می شوند زیرا برای کاهش ساختار دندان ساخته شده اند. آنها از کیفیت عالی برخوردار هستند و دقت عالی را ارائه می دهند و امکان برش سریع و صاف را فراهم می کنند.

زمان استفاده: برش بزنید ظروف چینی، پرداخت.

  1. فرزهای کاربید

این فرزها از کاربید تنگستن ساخته شده اند. این سه برابر قوی تر از فولاد است. از آنجایی که از مواد بادوام ساخته شده است، می تواند وضوح خود را برای مدت طولانی حفظ کند، که آن را به یک ابزار برش عالی تبدیل می کند. فرزهای کاربید در اشکال مختلفی شبیه فرزهای الماسی هستند. به دلیل ترک های ایجاد شده در سر Burr، یک دستگاه برش موثر با حداقل تجمع زباله است. هنگام برداشتن ترمیم های مبتنی بر فلز و همچنین برش و صیقل دادن کامپوزیت های پر شده ماکرو و هیبریدی، کار با فرزهای کاربید آسان است.

زمان استفاده: از این ها برای آماده سازی دندان ها برای پرکردن دندان و تشکیل استخوان قبل از سایر درمان ها استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای حذف پرکردگی های قدیمی استفاده کرد.

  1. فرزهای فولادی

فرزهای فولادی روشی کم هزینه برای آماده سازی حفره و برداشتن عاج هستند. این نوع فرزها نرم، انعطاف پذیر و برای برش و شکستن قوی تر از فرزهای کاربیدی هستند، اما به دلیل انعطاف پذیری، زودتر فرسوده می شوند.

زمان استفاده: از فرزهای فولادی برای ایجاد حفره ها و برداشتن عاج استفاده می شود.

  1. فرزهای سرامیکی

فرزهای دندانی برای اصلاح قطعات اکریلیک مورد استفاده در روش های دندانپزشکی استفاده می شود. از آنجایی که آنها گرما را هدایت نمی کنند، مانند سایر فرزهای دندانی گرم نمی شوند. همچنین یک انتخاب عالی برای مدهای ترموپلاستیک است. با فرزهای سرامیکی احتمال سوختگی کم است.

زمان استفاده: برای تنظیم برش های اکریلیک در روش های دندانپزشکی استفاده می شود.

  1. شکاف مخروطی متقاطع

از آنجایی که فرزهای متقاطع برش های بیشتری در تیغه دارند، فرآیند برش کارآمدتری را با تجمع کمتر زباله ارائه می کنند. فرزهای متقاطع نوک تیز برای برش دندان های چند ریشه و کاهش ارتفاع تاج استفاده می شود.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر