پیام مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور ایثارگران به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس.


چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۶:۲۶

یکصد و نودوسومین زیت شوریا مشاهلان مزیرسین در امور آیثارکران ها و داشته های کیشیر کیشور

تهران (پانا) – مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور ایثارگران و ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره ۴۰ هزار شهید معلم و دانش آموز را گرامی داشت و از آنان قدردانی کرد. سطح بالا.

متن پیام زهرا مظفر به شرح زیر است:

“دفاع مقدس مشهورترین واژه در فرهنگ لغات مهم ایران است که خاطرات دلاور آن در تاریخ پرافتخار این کشور به یادگار خواهد ماند. بهترین فصل این فرهنگ حماسه سازان این بزرگوار است که با قوت عزم و نور ایمان، راه مقدس را هدایت کرد که پاداش آن جاودانگی و بقا بود.

هشت سال پاسداشت مقدس، اعتماد کشور را افزایش داد و انگیزه و روحیه حرکت به سوی خودکفایی و خوداتکایی را در همه بخش ها ایجاد کرد. از دیگر ثمرات و برکات پاسداشت مقدس وحدت، دلسوزی و فداکاری در بین آحاد مختلف مردم است که رشد، یکپارچگی و وحدت جامعه را به همراه داشته است.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تبیین اهمیت دوران حراست کافی است که این دوران را گنجی تمام نشدنی توصیف کنند و بفرمایند: این تجربه آموزنده (حفظ مقدس) مصداق همیشگی یک ملت بزرگ ایران نمونه موفقی در نزد ملت های مسلمان است.

اینک در حال حاضر چهل و دومین سالگرد «گشت دفاع مقدس» را که معطر به شور و درایت حسینی است و جامعه دانشگاهی با جانفشانی شاه و سالار شهیدان قدردانی می کنند. و تعمیق در راه اعتلای اسلام و کشور و حفظ آن از انقلاب. اسلام و ارزشهای والای آن همچون هشت سال پاسداری مقدس، تلاش خواهد کرد.

همزمان با فرارسیدن چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس و گرامیداشت این ایام غرور آفرین، یاد و خاطره ۴۰ هزار شهید معلم و دانش آموز را گرامی می داریم و خانواده بزرگوار، قهرمانان، رزمندگان آزادی و رزمندگان مهم فرهنگی آنان را ارج می نهیم.

به همین مناسبت، با تاکید بر عزم راسخ دولت مقتدر ملت ایران، برای ارج نهادن هرچه بیشتر به مقام شامخ شهدا و ایثارگران و ادامه راه پرافتخار آنان، برای همگان آرزوی موفقیت در دستیابی به اهداف والاتر دارم. انقلاب اسلامی و اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را با رهنمودهای حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای از درگاه ملکوتی مسئلت دارم.

زهرا مظفر; مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور ایثارگران.