پیشرفت های کاشت مو – توضیح داده شده توسط دکتر. Gajanan Jadhao – وبلاگ Credihealth


تکنیک‌های کاشت مو ابتدا در ژاپن در دهه ۱۹۳۰ ایجاد شد، زمانی که جراحان از پیوند برای کمک به افراد مبتلا به سوختگی برای بازیابی ابروها، مژه‌ها و موهای سر خود استفاده کردند. در دهه ۱۹۵۰ بود که دکتر نورمن اورنتریش، متخصص پوست، اولین پیوندها را در مناطق طاسی کاشت که به درمانی برای طاسی الگوی مردانه تبدیل شد. پیوند واحد فولیکولی (FUT) که به عنوان برداشت نواری نیز شناخته می‌شود، پس از آن به اولین روش پرکاربرد کاشت مو تبدیل شد.

در اینجا در این مقاله، دکتر. Gajanan Jadhao که به آن شهرت دارد بهترین کاشت مو در حیدرآباد در مورد انواع کاشت مو به همراه پیشرفت های اخیر در زمینه کاشت مو در پونا صحبت خواهد شد.

انواع کاشت مو

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

FUT روشی است که در آن نواری از مو با جراحی از پشت یا کنار سر برداشته می‌شود، سپس جراح پیوندهای واحد فولیکولی (یک تا چهار تار مو) را در ناحیه طاسی با استفاده از تیغه‌های بسیار کوچک یا سوزن‌های ظریف استخراج کرده و دوباره کاشت می‌کند. بزرگترین عیب این درمان این است که جای زخم در ناحیه اهدا کننده باقی می ماند که اگر بیمار موهای کوتاهی داشته باشد مشخص می شود.

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

گرافت‌های واحد فولیکولی منفرد، حاوی یک تا چهار تار مو، تحت بی‌حسی موضعی با استفاده از پانچ‌های کوچک در روش مدرن برداشته می‌شوند. درمان FUE. با استفاده از یک سوزن ظریف، پیوندها در طی یک روز در محل اهداکننده کاشته می شوند. اکثر جراحان می توانند تا ۴۰۰۰ پیوند پیوند را در یک روز انجام دهند، در حالی که بیشتر عمل ها بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پیوند نیاز دارند. FUE بسیار وقت گیرتر از FUT است، و در نتیجه، به طور قابل توجهی گران تر است و تقریباً ۵۰٪ هزینه بیشتری برای هر جراحی دارد.

پیشرفت های اخیر

در طول پنج سال گذشته، تکنیک‌های جدید کاشت مو ظهور کرده است. برخی از پیشرفت های عمده در زمینه کاشت مو در پونا در زیر ذکر شده است:

کاشت مو رباتیک

در هفت سال گذشته، ماشین‌های رباتیک ترمیم مو برای کمک به استخراج فولیکول در FUE ساخته شده‌اند. کارایی این پیوندهای رباتیک هنوز مشخص نشده است. تحقیقات اولیه در مورد اثربخشی جراحی رباتیک نشان می‌دهد که نرخ تراکنش بالاتر از مواردی است که با جراحی دستی مشاهده می‌شود. با توجه به تاریخچه و بخش تحقیقاتی مدخل ویکی‌پدیا در مورد FUE، نرخ انتقال رباتیک به ۶-۱۵ درصد می‌رسد. برای تصویر کامل تر، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. در حالی که ربات بسیاری از فرآیند خسته کننده استخراج گرافت ها را حذف می کند، در مقایسه با روش های دستی بیشتر، اشکالات خاصی وجود دارد، از جمله اندازه پانچ بزرگتر، که منجر به زخم بیشتر می شود. دستگاه ها گران هستند که بر هزینه های بیمار تأثیر می گذارد.

میکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP)

SMP یک درمان غیر تهاجمی برای پنهان کردن طاسی است که در ده سال گذشته توسعه یافته است. SMP مستلزم خالکوبی نقاط ریز روی پوست سر است که ته ریش یا برش کوتاه “خدمه” را شبیه سازی می کند. هیچ جای زخمی وجود ندارد و می توان از آن برای پوشاندن اسکارهای پیوند یا نواحی کوچکی از موهای نازک استفاده کرد تا متراکم تر به نظر برسد. این یک جایگزین مناسب برای مردانی است که دارای آلوپسی یونیورسالیس (ریزش موی کامل) هستند و موهای اهداکننده طبیعی برای کاشت مو ندارند.

خالکوبی SMP به اندازه خالکوبی سنتی به عمق پوست نفوذ نمی کند و رنگ را می توان مطابق با رنگ مو و رنگ پوست فعلی شما سفارشی کرد. بزرگترین عیب این است که خالکوبی ها پس از حدود ۱۸ ماه محو می شوند و باید جایگزین شوند.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

درمان PRP برای ریزش مو مستلزم گرفتن خون خود بیمار، پردازش آن از سانتریفیوژ برای جداسازی سلول های تقویت شده (PRP) و سپس تزریق مجدد این سلول ها به پوست سر است. پروتئین های موجود در پی آر پی به رشد طبیعی مو کمک می کند. جراحی کاشت مو یا داروهای بالینی ریزش مو مانند Propecia و Minoxidil را می توان همراه با این درمان استفاده کرد. پزشکان در کره جنوبی داده هایی را منتشر کردند که از کاربرد بالینی PRP در رشد مجدد مو حمایت می کند، در مطالعه ای که اخیرا در مجله Dermatologic Surgery منتشر شده است. هدف این مطالعه بررسی اثرات PRP بر رشد مو بود. یافته‌ها دلگرم‌کننده بودند و نشان می‌دهند که PRP مؤثر بوده است.

نتیجه

کاشت مو آینده امیدوار کننده ای دارد. در سال های آینده، FUE همچنان بر این رده تسلط خواهد داشت، در حالی که FUT همیشه موقعیتی خواهد داشت زیرا FUE برای همه بیماران مناسب نیست. روش‌های جدید سلول‌های بنیادی و شبیه‌سازی مو هنوز در مراحل ابتدایی هستند و بعید است در پنج سال آینده تأثیر زیادی روی بیماران بگذارند. با این حال، در دراز مدت، آنها ممکن است بتوانند به جراحان کمک کنند و همچنین گزینه های جدیدی را برای افرادی که از ریزش مو رنج می برند ارائه دهند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر