پیشنهاد وزیر فرهنگ برای ساخت فیلم مشترک با برزیل


وزیر فرهنگ

تهران (پانا) – محمدمهدی اسماعیلی گفته است که ساخت فیلم های مشترک و برپایی هفته فیلم بین ایران و برزیل می تواند به شناخت بهتر فرهنگ دو ملت کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ روز دوشنبه ۲۳ خرداد در دیدار با لودمار گونزالوس دی آجیارنتو سفیر برزیل در ایران، افزود: دولت مردمی که او اکنون از نظر اقتصادی بسیاری دارد. روابط با دولت برزیل.” و همچنین پیش بینی می شود روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور رو به رشد باشد.

وی ادامه داد: در میان ابعاد مختلف فرهنگی، برخی حوزه ها ظرفیت زیادی برای میزبانی رویدادهای مشترک دو کشور دارند و حوزه سینما و تولید فیلم های مشترک و یا برپایی هفته های سینمایی بین ایران و برزیل می تواند. جامعه بهتری را شناسایی کنید.» به فرهنگ های یکدیگر کمک کنید.

وزیر فرهنگ در ادامه خاطرنشان کرد: آماده میزبانی رویداد فرهنگی و هنری مشترک ایران و برزیل برای پذیرایی از مردم فرهنگی و هنری برزیل با بهره مندی از اهمیت تاریخی و فرهنگی بالایی هستیم. ایران متفاوت شاید این باشد. میدان به خوبی کار می کند

اسماعیلی همچنین تاکید می کند: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ محدودیتی برای گسترش روابط فرهنگی با برزیل ندارد زیرا معتقدیم زبان فرهنگی و هنر گسترده ترین ابزار همکاری بین المللی است.

وی در پایان از مقدمات پذیرایی از گردشگران برزیلی از شهرهای مختلف ایران در جام جهانی فوتبال قطر صحبت کرد و افزود: جزایر و شهرهای مختلف ایران می تواند انتخاب خوبی برای گردشگران باشد. برزیل در جام جهانی فوتبال حضور می یابد تا مکان مناسبی باشد. place.سکویی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و ارائه توسعه ایران باستان برای مردم برزیل.

همچنین لودمار گونزالو دی آگیارنتو سفیر برزیل در این کنفرانس بر اهمیت گفت‌وگوی فرهنگی تاکید کرد و گفت: گفت‌وگوهای سنتی برای شناخت بیشتر دو ملت ایران و برزیل و تقویت آن بسیار مفید است و این مذاکرات از طریق انجام می‌شود. سیاست بد، تبلیغات علیه غرب.» با آنها روبرو شد.

وی افزود: اینکه اخیرا هنرمندان روسی توسط غرب ممنوع الخروج شده اند، اقدامی کاملا شرم آور است زیرا فرهنگ باید ابزاری برای گفت و گوی فرهنگی بین ملت ها باشد. نه اینکه ملت ها را با این گونه اقدامات تفرقه بیندازند.

سفیر برزیل در ایران در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: باید در جنبه های مختلف هنری بر موارد مشابه بین دو ملت ایران و برزیل تاکید کنیم، به عنوان مثال تماشای بسیاری از فیلم ها گام های مناسبی توسط هنرمندان برزیلی ایران ساخته شده است. می تواند باشد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه دوقلوها بین آبادان و سانتوس از مدت ها پیش دنبال می شد، افزود: امیدواریم پیش از جام جهانی فوتبال قطر، تفاهم نامه مشترکی بین آبادان و سانتوس امضا شود.