پیشگام هواپیمای بدون سرنشین آلمانی Wingcopter قراردادی ۱۶ میلیون دلاری با اسپرایت منعقد کردشرکت آمریکایی اسپرایت در حال حاضر در حال ایجاد یک شبکه تحویل مبتنی بر پهپاد برای مراقبت های بهداشتی در سراسر ایالات متحده با بیش از ۳۰۰ مکان است.

این ارائه‌دهنده خدمات پرواز پزشکی قرارداد خرید با پیشگام هواپیمای بدون سرنشین آلمانی Wingcopter به ارزش ۱۶ میلیون دلار (۱۴.۴ میلیون یورو) امضا کرده است.

هدف این شرکت ها برآورده کردن تقاضا برای خدمات پهپادهای پزشکی در ایالات متحده است و اخبار مشارکت در هفته گذشته اعلام شد.

چرا مهم است

چشم انداز این همکاری تقویت شده، بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای مناطق روستایی و محروم در ایالات متحده است. دارو، ملزومات پزشکی، واکسن‌ها، خون و نمونه‌های آزمایشگاهی سریع‌تر و بر اساس تقاضا بین مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی منتقل می‌شود.

شبکه ای که از تحویل پهپادهای پزشکی بهره می برد در حال حاضر شامل صدها بیمارستان در ۴۸ ایالت فدرال است.

علاوه بر این، اسپرایت از Wingcopter در فرآیند صدور گواهینامه مدل پهپاد Wingcoper 198 با اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) پشتیبانی می کند.

هر دو شرکت در آگوست ۲۰۲۱ با Wingcopter و Spright به دنبال کاهش ردپای کربن صنعت مراقبت‌های بهداشتی و ایجاد زنجیره‌های تامین پایدارتر، شراکت استراتژیک خود را اعلام کرده بودند.

روند بزرگتر

اسپرایت یکی از شرکت‌های تابعه Air Methods، ارائه‌دهنده پیشرو ایالات متحده برای خدمات پرواز پزشکی است. این شرکت برای بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌های ایالات متحده، تحویل‌های سرتاسری مبتنی بر پهپاد ارائه می‌کند.

Wingcopter به دلیل استقرار هواپیماهای بدون سرنشین eVTOL (برخاست و فرود عمودی الکتریکی) برای ابتکارات بشردوستانه شناخته شده است. در ژانویه سال گذشته، این شرکت ۲۲ میلیون دلار (۱۸ میلیون یورو) برای توزیع واکسن‌های کووید-۱۹ جمع‌آوری کرد.

در آوریل ۲۰۲۱، Wingcopter همچنین با شرکت هواپیمایی ژاپنی All Nippon Airways (ANA) برای تسریع در تحویل داروها همکاری کرد.

در رکورد

تام پلومر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Wingcopter، اظهار داشت: «این توافق تجاری چند میلیون دلاری با اسپرایت، گواه روشنی است که Wingcopter 198 تناسب کاملی با بازار محصول دارد.» بازار تحویل هواپیماهای بدون سرنشین با بیش از ۵۰ درصد به حجم کل نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ نشان‌دهنده استقرار سریع فناوری eVTOL برای لجستیک مایل آخر است. ما هیجان‌زده هستیم که با اسپرایت در خط مقدم این بازار جدید در حال رشد قرار داریم.»

جوزف رسنیک، رئیس اسپرایت، اعلام کرد: “ما خوشحالیم که Wingcopter را به عنوان شریک فناوری هواپیما در هواپیما داریم.” و افزود: “Wingcopter با طراحی هواپیمای eVTOL پیشرو خود، بلوغ لازم را برای پاسخگویی به نیازهای پیچیده و متنوع بازار مراقبت های بهداشتی ایالات متحده به ارمغان می آورد. ما مطمئن هستیم که نقاط قوت ترکیبی ما راه‌حل‌های نوآورانه و صرفه‌جویی در زمان را تولید می‌کند که نیازهای مشتریان و جوامع آنها را برآورده می‌کند.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر