چاووش اوغلو: ما از اعضای سوئدی و فنلاند در ناتو به صورت موردی استقبال می کنیم – مدارا


گزارش کردن خبرگزاری مدرا; مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم پایبندی سوئد و فنلاند به آخرین یادداشت تفاهم بین سه کشور تاکید کرد و گفت که در غیر این صورت کشورش به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواهد پیوست. ). ) نمی پذیرد.

چاووش اوغلو اعلام کرد که کشورش شواهدی دال بر روابط میان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) و همچنین اسناد مربوط به حذف «تروریست‌های درگیر، افرادی که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند» در اختیار دارد. و اسناد اثبات جنایات آنها. این ثابت می کند که در سوئد و فنلاند تولید شده است.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز در مصاحبه با شبکه دولتی NTV این کشور اعلام کرد که آنها (فنلاند و سوئد) باید تفاهم تثلیثی (و ترکیه) را اجرا کنند و بالعکس، ترکیه به آن ملحق خواهد شد. آنها ناتو را نمی پذیرند.

چاووش اوغلو درباره توسعه سوریه توضیح داد که ترکیه با روسیه و آمریکا توافق دارد و باید «عناصر تروریستی» را تا ۳۰ مایلی جنوب مرزهای این کشور از سوریه خارج کند، اما من با آنها این کار را نکرده‌ام.

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه اخیراً حملات به “گروه های تروریستی” از سوریه افزایش یافته است، نشان داده است که ترکیه در رفع هرگونه تهدیدی که از سوی سوریه ایجاد می کند تردیدی ندارد.

به گفته چاووش اوغلو، اگر روسیه و آمریکا به وعده های خود عمل نکنند، ترکیه اقدامات لازم را انجام خواهد داد زیرا اجازه هیچ گونه تهدیدی علیه خود را نخواهد داد.